Quantcast
Channel: Odborná společnost Konopí je lék, z.s., právní zástupce Cannabis is The Cure,z.s. konopijelek.cz
Viewing all 89 articles
Browse latest View live

Konopí jako lék dostanou jen dospělí, teď se hledá dodavatel

$
0
0


Autor: Hana Válková


Ministerstvo zdravotnictví sepsalo jízdní řád, jak dostat ještě letos k pacientům konopí určené pro léčebné účely. Léčebné konopí budou moci předepisovat jen specialisté, například onkologové, revmatologové, ortopedi, neurologové nebo psychiatři. 

Ministerstvo zdravotnictví sepsalo jízdní řád, jak dostat ještě letos k pacientům konopí určené pro léčebné účely.
Návrh vyhlášky počítá s tím, že se budou moci v lékárnách prodávat čtyři druhy. Pacient musí být starší devatenácti let a na předpis získá maximálně třicet gramů sušené rostliny. Léčebné konopí budou moci předepisovat jen specialisté, například onkologové, revmatologové, ortopedi, neurologové nebo psychiatři.
"Počáteční dávka by měla být nízká a v případě potřeby by se měla postupně zvyšovat," radí ministerstvo a Státní ústav pro kontrolu léčiv ve zdůvodnění vyhlášky. Podmínkou je, aby byl lék, užívaný ústy nebo inhalačně, předepsán elektronicky. Tak, aby jeho výdej bylo možné sledovat.
"Chceme, aby nová pravidla platila od června," řekl náměstek ministra zdravotnictví Martin Plíšek. Již dříve uvedl, že potrvá zhruba dva měsíce, než se změny prosadí v praxi.
Vyhláška neříká nic o tom, jak se ke konopí mají chovat lékárníci. Ti předpokládají, že by s ním nakládali stejně jako třeba s opiáty. "To znamená uchovávání v trezoru a vedení podrobné evidence," míní Stanislav Havlíček z České lékárnické komory.
Legálnímu užívání léčebného konopí zatím ovšem brání jedna podstatná věc. Nenašel se nikdo, kdo by požádal o dovozní licenci. Právě dovoz je nyní jedinou možností, jak konopí k pacientům v Česku dostat.
Čekání na konopí v lékárnách může být podle Havlíčka velmi dlouhé. "Je to takový začarovaný kruh, příběh o kohoutkovi a slepičce," míní lékárník. Dokud se podle něj neobjeví první přípravky, nebude pravděpodobně žádný lékař schopný je předepisovat.
"Pokud tyto preparáty nebudou lékaři předepisovat, velmi obtížně budou lékárníci hledat odpovědi na to, jak s nimi nakládat, a nevyvolá se zřejmě ani poptávka pacientů. Poptávka pacientů se nevyvolá právě proto, že chybí léčivý přípravek. A tím se kruh uzavírá a my budeme čekat na nějakého odvážlivce, zda nastartuje tuto kaskádu," domnívá se lékárník.
Havlíček poukazuje na to, že prodej konopí může ztroskotat na cenové politice. Léčebné konopí zatím nebudou hradit zdravotní pojišťovny. Jeden gram sušené části rostliny z Nizozemska může přijít na 200 až 250 korun.
Zhruba desetkrát méně stojí surovina v Izraeli, odtud je ovšem Česko zatím dovážet nebude. Měsíční léčba by při třiceti gramech proto mohla vyjít až na 7 500 korun.
Hana Válková


Okresnímu soudu v Prostějově

$
0
0
Nejprve uveďme rozsudek Okresního soudu v Prostějově, který na podnět Okresního státního zastupitelství v Prostějově obnovil trestní řízení odsouzeného Dušana Dvořáka za "sklizeň 2009". 
Soud přisvědčil OSZ osvobodit Dušana Dvořáka pro jeho údajnou nepříčetnost. 
Pod rozsudkem OS je uvedena marná žádost Dušana a Radomíry Dvořákových Okresnímu soudu v Prostějově o obnovu trestního řízení z důvodu, že se trestný čin nestal. 
Pod touto žádostí je pak uvedena stížnost na (čtvrté) obvinění Dušana Dvořáka za "sklizeň 2012".   












Okresnímu soudu v Prostějově
Na vědomí:
Okresní státní zastupitelství v Prostějově a Policie ČR v Prostějově






Věc: Žádost v souladu s § 280 zákona č. 141/1961 Sb o obnovu řízení 2 T 104/2010 ve prospěch Mgr. Dušana Dvořáka a Mgr. Radomíry Dvořákové, zakladatelů výzkumu „Konopí je lék“ 



V souladu s § 278 zákona č. 141/1961 Sb. podáváme žádost na obnovu řízení, kdy podáváme nové důkazy, které nemohly být v rámci 2 T 104/2010 uplatněny a které dokládají, že jsme de iure nemohli být trestněprávně řešeni, natož souzeni, nesměly nám býti zabaveny majetky a způsobeny škody nejen materiální.



1)     Rozhodnutí ÚNMZ z 11.3.2013 (odpovědného úřadu v ČR) dokazující porušení povinnosti ČR v notifikaci technických předpisů ustanovení zákona o návykových látkách,  zákona o léčivech a vládního nařízení, které pro účely trestního zákoníku definuje konopí k obchodní činnosti dle povinnosti směrnice 98/34/ES. Z uvedeného vyplývá, že rovněž ještě v roce 2013 nejsou právní normy notifikovány v souladu s právem Unie a je tedy právně nemožné i v roce 2013 dávat OS v Prostějově souhlas policii (a OSZ schvalovat požadavek) s další konfiskací výzkumnické farmy v Ospělově.

2)     Usnesení ministra zdravotnictví z 13.3.2013 potvrzující nenotifikaci novelizací zákona o návykových látkách dle povinnosti 98/34/ES od vstupu do EU, viz strana 5, bod 6.

3)     Rozhodnutí ředitele Kriminalistického ústavu z ledna a února 2013 a Krajského policejního ředitelství Jihomoravského kraje z března 2013, které dokládají, že Policie ČR měří THC v konopí od vstupu do EU (od roku 2004) u pěstitelů konopí do 100 m2/občana  jak v rozporu s trestním zákoníkem (viz vládní nařízení k trestnímu zákoníku k rostlině konopí platné od ledna roku 2010), tak v rozporu se zákonem o návykových látkách (viz níže evropská metodika), kdy nejenže není uveden pro policii zákonem stanovený postup standardizovaného způsobu měření THC v konopí a postup policie je činěn ad hoc, ale i v rozhodnutích policie doložený doporučený postup měření THC je v hrubém rozporu s evropskou metodikou pro pěstitele konopí (viz §§  5,odst 5 a 29 zákona o návykových látkách), která žádá měřit nejméně 50 ks rostlin, nejméně 30 cm velký vzorek z každé rostliny a konopí sklizené nejpozději do 10 dne do odkvětu, což policie vždy absolutně a flagrantně porušila a extrémně tím navyšovala obsah THC v zkonfiskovaném konopí (kromě toho, že policie s ignorancí OSZ v Prostějově nepravdivě uvedla více než desetinásobně menší objem zkonfiskovaného konopí, údajně pouze 25 kg namísto cca 300 kg). Souzen a dokonce odsouzen však může být člověk toliko na základě zákona, nikoliv neveřejné a navíc zcela svévolné konané metodiky.



Okresnímu soudu podáváme přílohy v kopii, pro ostatní zúčastněné jsou přílohy uvedeny v oscanovaných originálech v dokumentaci k šetření České republiky Evropskou komisí za porušení práva Společenství na adrese http://evropskakomise.blogspot.cz/jako přílohy 3,6 a 7 Kapitoly 2. Kapitola 2 pak podává hlubší právní vhled do problematiky směrnice 98/34/ES, zejména doporučujeme body 3 a 4.



K veřejnému jednání stanovenému Okresním soudem v Prostějově na 17.května 2013 sdělujeme, že naše advokátka je mimo ČR a žádáme tímto laskavě soud o nový termín projednání. Rovněž žádáme soud předvolat jako svědka Mgr. Thomase Mullera (identifikační údaje jsem již zaslali), který soudu vysvětlí evropské právo a směrnici 98/34/ES.



V Olomouci dne 19.4. 2013







Dušan Dvořák a                                                                   Radomíra Dvořáková 



Dušan Dvořák, MMCA, nar. 12.1.1962, bytem Tylova 2, 779 00 Olomouc, vedoucí výzkumu „Konopí je lék“.




Policie ČR Olomouckého kraje SKPV

Újezd 12, 796 77 Prostějov



Věc: Stížnost proti obvinění usnesením KRPM-98128-67/ TČ-2012-141271 ze dne 18.4.2013 obdržené dne 22.4.2013



I. zákonnost odmítnutí obhájce

V souladu s trestním řádem a s ohledem na níže uvedené odmítám obhájce.



II. netrestnost skutku dle evropského práva

– obchodní činnost konopných léčiv

K níže uvedené právní argumentaci jsem opakovaně doložil důkazy do spisu a opětovně policii a státní zastupitelství upozorňuji, že od vstupu ČR do EU nebyly zákonná ustanovení s povahou technické předpisu novelizacemi zákona o návykových látkách, zákona o léčivech a trestního zákoníku (resp. vládního nařízení, které pro účely trestního zákoníku definují legalitu konopí k obchodní činnosti) notifikovány Evropské komisi dle povinnosti směrnice  98/34/ES a dané zákonné ustanovení, dle kterého jsem viněn, je dle č. 8 směrnice 98/34/ES právně neúčinné - nevymahatelné. Nezbytnost respektovat evropské právo k směrnici 98/34/ES opakovaně potvrdil Evropský soudní dvůr nejen v civilních sporech C -194/ 94 (CIA Security Internatinoinal SA vs. Signalson SA,Securitel SPRL) a C-390/99 (Canal Satélite Digital), Soudní dvůr EU nenotifikaci směrnice 98/34/ES aplikoval i v trestních věcech jako je C‑267/03 (Lindberg) nebo C-20/05 (Schwibbert). Opětovně připomínám již doložené důkazy v Rozhodnutí ÚNMZ z 11.3.2013 (odpovědného úřadu v ČR) dokazující porušení povinnosti ČR v notifikaci výše uvedených zákonů dle směrnice 98/34/ES.

Z uvedeného vyplývá, že rovněž ještě v roce 2013 nejsou právní normy notifikovány v souladu s právem Unie a je tedy právně nemožné i v roce 2013 dávat OS v Prostějově souhlas policii (a OSZ schvalovat požadavek) s další konfiskací výzkumnické farmy v Ospělově.

Dalším důkazem je již do spisu doložené Usnesení ministra zdravotnictví z 13.3.2013 potvrzující nenotifikaci novelizací zákona o návykových látkách dle povinnosti 98/34/ES od vstupu do EU, viz strana 5, bod 6. Uvedené důkazy rovněž najdete v oscanovaných originálech v dokumentaci k šetření České republiky Evropskou komisí za porušení práva Společenství jako přílohy 3 a 7 Kapitoly 2 na adrese http://evropskakomise.blogspot.cz/. Kapitola 2 podává hlubší právní vhled do problematiky směrnice 98/34/ES, zejména doporučuji body 3 a 4. Pokud státní zastupitelství skutečně hájí a ctí zákony a neignoruje § § 2 (1) a 24 (1-3) zákona č. 283/1993 Sb., o státním zastupitelství a současně nerozumí evropskému právu, je ze zákona povinno nejprve prostřednictvím soudu položit předběžnou otázku Soudnímu dvoru EU (viz Článek 267 odst. 3 Smlouvy o fungování Evropské unie, viz nález ÚS 1009/08 ze dne 08.01.2009.ve věci Pfizer, body 22 a 30).

Text otázky SDEU: Lze občany vinit z protiprávního jednání, kterého se mohou dopustit nesplněním normy, která nebyla v souladu se směrnicí 98/34/ ES řádně notifikována v souladu s právem Unie, pokud občané a společnosti spolupracující na výzkumném programu „Konopí je lék“, o splnění dané normy prokazatelně požádali? 



III. netrestnost skutku dle evropského a českého práva

– netrestnost výzkumu a terapie konopím

Rozsudek SDEU C‑137/09 (Josemans, body 36 - 38) a Usnesení Nejvyššího soudu ze dne 30. 1. 2008, sp. zn. 3 Tdo 52/2008 (právní rozklad - Sbírka soudních rozhodnutí a stanovisek č. 9/2008) jednoznačně dokládají, že pěstování a zpracování konopí k terapii a výzkumu není trestným činem, což mimo jiné odpovídá i §§ 28 a 31, odst. 1 zákona č. 40/2009, trestní zákoník a je v naprostém souladu s §§ 8 a 9 a čl. II. a II zákona č. 20/1966 Sb., o péči o zdraví lidu. Konopí bylo pěstováno a zpracováno v souladu s §§ 5.odst. 5 a 29 zákona č. 167/1998 Sb, o návykových látkách. Dále odkazuji na reference na http://www.cannabis-research.blogspot.cz/ a do spisu opakovaně doloženou vysokou odbornost Dušana Dvořáka a rozpor jednání policie s důsledky ve spáchaných zločinech na nevinných lidech s 12, odst. 2 zákona č. 40/2009, trestní zákoník ve vztahu k jednání Dušana Dvořáka, které je společensky prospěšné, nikoliv škodlivé.



IV. netrestnost skutku dle evropského a českého práva

– nezákonnost měření THC v konopí policií

Od vstupu do EU je občanům povoleno bez jakéhokoliv hlášení úřadům pěstovat a zpracovávat konopí k účelům vědeckovýzkumným-pokusnickým do 1 aru pěstitelské plochy. Od pěstitelské plochy nad 100m2/občana se pěstování hlásí celní správě. Viz § 29 a 5,odst 5 zákona o návykových látkách. U pěstitelů konopí se k měření THC v konopí používá evropská metodika uvedená v příloze č.1.Nařízení ES č. 1122/2009 s měřením konopí na THC z minimálně 50 kusů rostlin konopí, minimálně 30 cm dlouhých samičích vrcholíků a nejpozději měřených na THC do 10 dne od tvorby semene. Jak je doloženo v zprávě OKTE, policie však (opakovaně) měřila THC jen z dílčích drobných částí vrcholíků (pravděpodobně z nejzralejších částí) avšak vždy z rostlin, které byly po 10 dnu po odkvětu, což evropská metodika zakazuje, neboť po 10 dnu po odkvětu se obsah THC ve vrcholíku navyšuje nad zákonnou mez! To dokazuje, že zákonem definované legální odrůdy konopí, které byly policií v Ospělově na výzkumnické farmě v 30.8.2012 zajištěny (viz spis, viz certifikáty) vykazovaly nadlimitní obsah THC, což je pochopitelné, protože policie při měření THC postupovala v rozporu se zákonem. Jak je doloženo v příloze 6 kapitoly 2 v šetření ČR Evropskou komisí za porušení práva Společenství na adrese http://evropskakomise.blogspot.cz/, policie nemá žádné zákonné, ani dokonce metodicky závazné ustanovení k měření THC a měří THC v konopí zcela svévolně. Občané však mohou být kráceni na svých právech toliko na základě zákona, ne postupů policie ad hoc!  Navíc § 2 ZoNL definuje rostlinu konopí jako celou nadzemní část rostliny včetně vrcholíku, nelze tedy měřit THC pouze z květu, ale z rozemletého vzorku celé nadzemní části rostliny!


V Olomouci 23.4.2013                                                     Dušan Dvořák

Diag Human Cannabis, IČ: 26670232, Tylova 963/2, CZ 779 00 Olomouc

$
0
0



Diag Human Cannabis, IČ: 26670232, Tylova 963/2, CZ 779 00 Olomouc




Okresní státní zastupitelství v Prostějově a KSZ v Brně
Na vědomí Policie ČR, odd. SKPV
Újezd 12, 796 77 Prostějov

Žádost k stížnosti proti 7 obvinění Dušana Dvořáka z Olomouce od roku 2010 za úrodu léčivého konopí v Ospělově v roce 2012 o položení předběžné otázky SDEU

Otázka SDEU:Lze občany vinit z protiprávního jednání, kterého se mohou dopustit nesplněním normy, která nebyla v souladu se směrnicí 98/34/ ES řádně notifikována v souladu s právem Unie, pokud občané a společnosti spolupracující na výzkumném programu „Konopí je lék“, o splnění dané normy prokazatelně požádali?

Dovolujeme si tímto informovat o usneseních Nejvyššího soudu ČR z let 2006 a 2008 (sp. zn. 3 Tdo 687/2006, 3 Tdo 52/ 2008), především pak ale odkazujeme na rozsudky Soudního dvora Evropské unie C‑137/09 (Josemans) zakazující kriminalizovat výzkum a terapeutické využití konopí, rozsudek C 59/11 (Association Kokopelli proti Graines Baumaux SAS), kterým Soudní dvůr zakázal monopol odrůdové banky s registrovanými odrůdami rostlin a povolil obchodovat, pěstovat a šlechtit necertifikované, křížené a původní odrůdy…Trestní zákoník v předmětném vládním nařízení, zákon o léčivech i zákon o návykových látkách nebyly dosud ve vztahu k technickému předpisu stran konopí řádně notifikovány dle povinnosti směrnice 98/34/ES a jsou dle ustálené praxe právně neúčinné – nevymahatelné (viz  C-390/99 Canal Satélite Digital, v posledních letech měl Soudní dvůr příležitost směrnici 98/34/ES aplikovat v trestních věcech, jako je např. věc C‑267/03 Lindberg nebo ve věci C-20/05 Schwibbert)

Žádáme tímto položit prostřednictvím Nejvyššího soudu ČR předběžnou otázku SDEU (viz čl. 267 odst. 3 Smlouvy o fungování Evropské unie, viz nález ÚS 1009/08 ze dne 08.01.2009.ve věci Pfizer, body 22 a 30).

Viz kapitola 2 šetření České republiky Evropskou komisí na http://evropskakomise.blogspot.cz/


Dne 10.4.2013                          Dušan Dvořák, MMCA, předseda správní rady

Poznámka 1: JUDr. Michal Bobek: Porušení povinnosti zahájit řízení o předběžné otázce podle článku 234 (3) SES najdete na internetové adrese:
http://www.ipravnik.cz/cz/clanky/pravo-evropske-a-mezinarodni/ap_89/pd_8/txtexpresion_z%C3%A1kon%C5%AF/art_3736/detail.aspx

Co je léčebné konopí?

$
0
0
Bludy dle Státního ústavu pro kontrolu léčiv


Informace pro pacienty

Informace týkající se konopí pro léčebné použití pro pacienty. 
 

Co naleznete v této informaci:
  1. Co je konopí pro léčebné použití?
  2. Druhy konopí pro léčebné použití a předepisování individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí pro léčebné použití.
  3. Upozornění a omezení pro používání individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí pro léčebné použití.
  4. Používání individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí pro léčebné použití.
  5. Nežádoucí účinky.
  6. Návod k uchovávání konopí pro léčebné použití
Tyto informace jsou určeny pro pacienty, kterým ošetřující lékař specialista předepsal na základě jejich diagnózy individuálně připravovaný léčivý přípravek s obsahem konopí pro léčebné použití. Jsou zde uvedeny základní informace o tomto podpůrném léčivém přípravku, jeho účincích a doporučený způsob jeho použití.
1. Co je konopí pro léčebné použití?
Konopí pro léčebné použití jsou sušené samičí květy rostliny Cannabis sativa L. nebo Cannabis indica Lam. Konopí pro léčebné použití obsahuje řadu účinných složek, mezi nimi Δ-9-tetrahydrocannabinol (THC) a cannabidiol (CBD), dále též vonné látky (terpeny). Účinky konopí způsobuje hlavně THC, ale i další látky – jako např. CBD – mohou ovlivňovat účinnost tohoto podpůrného léčivého přípravku. Konopí pro léčebné použití vydávané v lékárnách splňuje kvalitativní požadavky na léčivé látky používané pro přípravu v lékárnách. Je indikováno ke zmírnění symptomů doprovázejících závažná onemocnění, jedná se o léčbu podpůrnou.
2. Druhy léčebného konopí a předepisování individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí pro léčebné použití
  • Existuje několik druhů konopí pro léčebné použití s různým poměrem účinných složek a jejich množstvím, a tudíž různými účinky. Určení optimálního druhu konopí pro léčebné použití závisí na projevech onemocnění.
  • Druh konopí pro léčebné použití a způsob jeho používání určuje vždy lékař. 
  • Lékař předepíše konopí pro léčebné použití pacientovi pouze v tom případě, kdy je přínosné stávající léčbu pacienta doplnit účinkem látek obsažených v konopí pro léčebné použití.
  • Na začátku užívání se obvykle předepisuje menší množství individuálně připravovaného léčivého přípravku s obsahem konopí pro léčebné použití. Pokud je účinek nedostačující, lékař může dávku zvýšit, a to až do množství 30g/měsíc. Předepsané množství tak může kolísat od 0,25g/týden až k 7,5g/týden.
  • Než začnete konopí pro léčebné použití užívat, lékař provede důkladné vyšetření ke zhodnocení Vašeho zdravotního stavu a posoudí Vaši předchozí léčbu.
  • Užívání konopí pro léčebné použití může v některých případech vést ke snížení dávek léčiv užívaných při léčbě základního onemocnění, případně ke zmírnění vedlejších účinků této léčby. Lékař předepíše konopí pro léčebné použití pouze v případě, kdy je přínosné stávající léčbu doplnit účinkem látek obsažených v konopí pro léčebné použití.
  • Účinky konopí pro léčebné použití závisí nejen na základním onemocnění, ale i na rozdílnosti vnímání účinku jednotlivými pacienty.
  • Upozorněte svého lékaře, trpíte-li jakoukoliv srdeční chorobou nebo v případě genetické dispozice k psychózám (např. schizofrenie) nebo k jiným psychickým poruchám.
  • Ošetřující lékař bude pravidelně kontrolovat Váš zdravotní stav, aby zjistil, zda můžete v užívání konopí pro léčebné použití pokračovat, a v případě potřeby upraví dávkování.
  • Dodržujte předepsané dávkování a nikdy neměňte doporučenou dávku bez konzultace s lékařem.
Konopí pro léčebné použití je možno použít ke zmírnění příznaků u těchto indikací:
  • Chronická neutišitelná bolest (zejména bolest v souvislosti s onkologickým onemocněním, bolest spojená s degenerativním onemocněním pohybového systému, systémovým onemocněním pojiva a imunopatologickými stavy, neuropatická bolest).
  • Spasticita a s ní spojená bolest u roztroušené sklerózy nebo při poranění míchy.
  • Nauzea, zvracení, stimulace apetitu v souvislosti s léčbou onkologického onemocnění nebo s léčbou onemocnění HIV.
  • Gilles de la Tourette syndrom.
3. Upozornění a omezení pro používání individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí pro léčebné použití.
V době těhotenství nebo kojení se léčba konopím pro léčebné použití nedoporučuje. 
KouřeníKouření konopí pro léčebné použití není doporučováno, vhodnou metodou je inhalace pomocí vaporizéru.
CestováníUjistěte se, že je legální vzít konopí pro léčebné použití s sebou do zemí, kam cestujete, i do zemí, jimiž projíždíte. 
Řízení dopravních prostředků a obsluha strojů Konopí pro léčebné použití může způsobit nežádoucí účinky, jako jsou závratě či ospalost, které mohou zhoršit schopnost úsudku a vykonávání kvalifikovaných úkonů. Byly zaznamenány i případy krátkodobé ztráty vědomí.
Konopí pro léčebné účely patří mezi návykové látky a s ohledem na tuto skutečnost je třeba omezit výkon některých činností, při kterých by mohl být ohrožen život nebo zdraví lidí nebo způsobena škoda na majetku, jako např. řízení dopravních prostředků, výkon některých zaměstnání, apod. (viz § 274 - trestný čin Ohrožení pod vlivem návykové látky) 

Důležité upozornění:
  • Konopí pro léčebné použití podléhá ustanovením zákona o návykových látkách!
  • Na konopí pro léčebné použití může vzniknout závislost!
 
4. Používání individuálně připravovaných léčivých přípravků s obsahem konopí pro léčebné použití
  • Dodržujte předepsané dávkování a nikdy neměňte doporučenou dávku bez konzultace s lékařem.
  • Na začátku používání konopí pro léčebné použití je doporučováno, aby u pacienta byla přítomna další osoba, samota může vyvolat nepříjemné pocity.
  • Rychlost účinku je vysoce individuální a závisí na citlivosti pacienta.
  • Doporučovaný způsob podání konopí pro léčebné použití je formou nálevu či inhalace.
  • Inhalování konopí pro léčebné použití je doporučeno výhradně pomocí vaporizéru. Při vaporizaci dochází k zahřívání na danou teplotu, při které se uvolňují aktivní látky.
 
Konopí pro léčebné použití ve formě nálevuPři použití konopí pro léčebné použití ve formě nálevu trvá 30-90 minut, než je dosaženo jakýkoliv účinku. Maximálního účinku je obvykle dosaženo po dvou až třech hodinách po požití a odeznívá po dobu čtyř až osmi hodin. Konopí pro léčebné použití je možné užít v různou denní dobu; na lačno, současně s jídlem nebo po jídle. Současné požití tučných potravin nebo nápojů zintenzivňuje vstřebávání a rychlost nástupu účinku aktivních složek konopí pro léčebné použití.
Připravit lze buď nálev z jednotlivé dávky, nebo dávku na celý den. 
Příklad přípravy nálevu na celý den:
  • Do nádoby s pokličkou vlijte 500 ml vody a uveďte ji do varu.
  • Přidejte lékařem stanovenou denní dávku konopí pro léčebné použití.
  • Ztlumte přívod tepla a nechte nálev přiklopený pokličkou slabě vřít po dobu 15 minut.
  • Poté nálev přeceďte.
  • Nálev udržujte horký v termosce a dávku užijete v ten samý den.
  • Do nálevu lze přidat 1 čajovou lžičku smetany do kávy v prášku, která zabrání ulpění aktivních složek na stěnách nádoby a snížení účinku.
Inhalace pomocí vaporizéruPři inhalaci pomocí vaporizéru dodržujte vždy návod výrobce vaporizéru. Při inhalaci konopí pro léčebné použití jsou aktivní složky rychle vstřebávány. Maximálního účinku je obvykle dosaženo v průběhu 15 minut a pomalu odeznívá po dobu tří až čtyř hodin. Pokud je účinek nedostatečný, můžete inhalovat delší dobu nebo častěji. Inhalování ukončete, jakmile je dosaženo požadovaného účinku, nebo v případě prvních projevů nežádoucích účinků. 
Příklad postupu při inhalaci pomocí vaporizéru:
  • Vložte do vaporizéru dávku konopí pro léčebné použití stanovenou lékařem, zahřejte dle návodu výrobce a jednou vdechněte.
  • Počkejte 5-15 minut před další inhalací.
  • Celý postup včetně přestávky mezi dvěma inhalacemi opakujte, dokud není docíleno žádoucího účinku.
  • Proceduru lze provádět 1 – 2x denně podle pokynu lékaře.
Kouření je nevhodné, dochází při něm ke spalování konopí pro léčebné použití, do těla se dostávají nebezpečné látky a ze samotného konopí uniká aktivní obsah.
Jestliže jste použil/a větší dávku konopí pro léčebné použití, než jste měl/a, mohou se u Vás projevit níže uvedené nežádoucí účinky (bod 5).
Jestliže jste zapomněl/a užít dávku konopí pro léčebné použití:
  • pokud zapomenete užít dávku v obvyklou dobu, užijte ji ihned, jakmile si vzpomenete,
  • neužívejte více dávek najednou, abyste nahradil/a vynechanou dávku.
Jestliže jste přestal/a užívat konopí pro léčebné použití:Pokud jste se z jakéhokoliv důvodu rozhodl/a přestat užívat konopí pro léčebné použití, sdělte to svému lékaři. Pokud náhle přestanete užívat konopí pro léčebné použití, může to na krátkou dobu ovlivnit Váš spánek, chuť k jídlu, či Vaše pocity. Máte-li jakékoliv další otázky týkající se konopí pro léčebné použití, zeptejte se svého lékaře.
5. Nežádoucí účinky 
Konopí pro léčebné použití je obvykle pacienty dobře snášeno. Vzhledem k tomu, že již malé dávky často přinášejí dostatečnou úlevu, jsou nežádoucí účinky pozorovány spíše ve výjimečných případech. Pokud nastanou, bývá příčinou buď vyšší dávka, nebo kombinace s alkoholem či podobnými látkami. Ve většině případů jsou nežádoucí účinky mírné a obvykle odezní během několika dní.
Mezi známé nežádoucí účinky při léčbě s použitím konopí pro léčebné použití patří: změny nálady, nespavost a bušení srdce, halucinace, pocit závratě, ospalost nebo zmatenost.
Projeví-li se výrazné změny psychického stavu, informujte neprodleně svého lékaře.
Dalšími nežádoucími účinky jsou: uvolnění, záchvaty smíchu, pocit hladu, zvýšená citlivost smyslů – např. vnímání barev a hudby, apatie, zkreslené vnímání času a prostoru.  
V případě užití vysoké dávky se může dostavit pocit euforie, který pomalu odeznívá do pocitu spokojenosti a klidu. Změněné vnímání může způsobit pocit zmatku. Tyto účinky po několika hodinách odezní.
6. Návod k uchovávání konopí pro léčebné použití
  • Uchovávejte tento přípravek mimo dosah a dohled dětí.
  • Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.
  • Uchovávejte konopí pro léčebné použití v původním obalu v suchu při teplotě do 25°C.

Krajský soud v Brně

$
0
0
Od: <epodatelna@servis.justice.cz>
Datum: 29. prosince 2013 16:27
Předmět: Potvrzení o doručení podání s běžným číslem 160743/2013
Komu: info@konopijelek.cz


Vaše podání ve věci "Přejeme krásný nový rok 2014 Vládě ČR / Policii ČR /SZ / Soudům a soudním znalcům Hemp a Bohemp / Olomoucký kraj/ Open Royal Academy/ Art Language Factory/ Ateliér ALF/ Konopí je lék/ ČT a ČTK etc v Jeruzalémě" s evidenčním číslem ea5c26d4-84ce-49a1-a513-

6ff265744a30 a s běžným číslem 160743/2013 bylo doručeno dne 29.12.2013 16:14:03.
Bylo podáno elektronicky e-mailem.
Počet zaslaných dokumentů (příloh) v obálce podání: 1

Následně bude provedena kontrola datové zprávy ve smyslu vyhlášky č. 259/2012 Sb., o podrobnostech výkonu spisové služby.

Krajský soud v Brně

Obvodní soud pro Prahu 3

$
0
0
Od: <epodatelna@servis.justice.cz>
Datum: 29. prosince 2013 16:27
Předmět: Potvrzení o doručení podání s běžným číslem 69983/2013
Komu: info@konopijelek.cz


Vaše podání ve věci "Přejeme krásný nový rok 2014 Vládě ČR / Policii ČR /SZ / Soudům a soudním znalcům Hemp a Bohemp / Olomoucký kraj/ Open Royal Academy/ Art Language Factory/ Ateliér ALF/ Konopí je lék/ ČT a ČTK etc v Jeruzalémě" s evidenčním číslem 80035e30-6c4f-4d57-865a-

57fec15bd814 a s běžným číslem 69983/2013 bylo doručeno dne 29.12.2013 16:14:06.
Bylo podáno elektronicky e-mailem.
Počet zaslaných dokumentů (příloh) v obálce podání: 1

Následně bude provedena kontrola datové zprávy ve smyslu vyhlášky č. 259/2012 Sb., o podrobnostech výkonu spisové služby.

Obvodní soud pro Prahu 3

Mlčela Charta 77 a VONS, stejně jako jiné lidskoprávní NNO po roce 89, když jde o konopí

$
0
0
Stanislav Penc vyváděn z parlamentu policií na popud předsedy zdravotního výboru a šéfa protidrogové centrály, protože pan Penc chtěl poslancům zdravotního výboru na výjezdním zasedání v Jánských lázních v červnu 2012 ukázat, co je to konopí, aby věděli, o čem rozhodují.
Stanislav Penc

Po třech letech neustálého sledování a perzekuování bratří Vaňků z Jablonce nad Nisou a jejich přátel StB přišla na to, že je může začít stíhat za konopí, které jim do té doby bylo lhostejné a v podstatě se až na pašování přes území republiky po kilech konopí v policejní praxi neřešilo. 
Tím se StB rozhodla zkriminalizovat tuto mládež, která tvořila zhruba 40% signatářů Charty 77. 
Záměr byl, aby se starší chartisti od undergroundu distancovali. Což se v podstatě stalo. 
Ani v tomto případě ani v těch následujících, kde StB stíhala nepohodlné za konopí se Charta ani Výbor na obranu nespravedlivě stíhaných těchto lidí nezastal.
V souvislosti s případem bratří Vaňků v květnu až srpnu 1980 bylo vyslechnuto přes sto lidí. 

Zde jsou otázky co si zločinecká StB předem nachystala.


Cannabis sativa L, var. Friedrich Nietzsche, subsp. Carmagnola & Férimon

$
0
0
Mgr. Dušan Dvořák, MMCA, výzkumnická farma Cannabis sativa L., var. Friedrich Nietzsche, 798 55 Ospelov.eu

Open Royal Academy 2014

Srovnávací studie 2014 pro Hemp & Medical Cannabis Social Club: Medical Carmagnola - Medical Férimon

Partneři: JSP, TSK PoMeLi, Sanitas Animae, ONFAM, Art Langauge Factory, Ateliér ALF, Konopí je lék,o.s. 

&  

Generální partner: Citizens-Health-Insurance-Ecumenical-Cannabis-Church.com

Supervize: Partnerem Odborné společnosti Konopí je lék pro území v hranicích Velké Moravy (pouze členské země EU) je KonopÁr.eu

Právní krytí pro legalitu a legitimitu jednání:AK Diag Human Cannabis

Generálním investor: Výzkumy Open Royal Academy 2014 zajišťuje laskavost, štědrost a soucit (Anuviel Herzcog, MC) a matematika, antropologie a urbanismus (Ing. Jaromír Kafka, MMCA).



Medical Carmagnola
Italská dvoudomá odrůda konopí setého, jedná se o původní odrůdu ze severní Itálie, jedna z nejcennějších. Vysoký vzrůst (závisí na půdních a klimatických podmínkách i vegetační době) 1,5-4m. Vegetační doba se řídí fotoperiodou, pozdní odrůda - začíná kvést v září. V našich podmínkách dozrává, avšak velmi pozdě (druhá polovina října), čímž vzniká vysoké riziko vzniku plísní, obzvláště v době chladnějšího a vlhkého počasí. Vzrůst i užitkovost lze ovlivnit výsevem a obhospodařováním. Výsev je možný od března do konce května, v případě, že hodláte výpěstky využívat jako krmivo nebo rostlinu pěstovat pouze pro její krásu apod. lze vysévat i později. Mladé rostliny jsou choulostivé na mráz! Rychlejší růst lze v počátcích podpořit vyšší zálivkou, později vydrží i určitou dobu v sušších podmínkách.


Medical Férimon
Francouzská jednodomá odrůda konopí setého, dobře roste v naší zeměpisné šířce a klimatických podmínkách. Vzrůst je střední (závisí na půdních a klimatických podmínkách i vegetační době) 1,5-2 m. Vegetační doba se řídí fotoperiodou, spíše raná odrůda - začíná kvést na přelomu července a srpna. Vzrůst i užitkovost lze ovlivnit výsevem a obhospodařováním. Výsev je možný od března do konce května, v případě, že hodláte výpěstky využívat jako krmivo nebo rostlinu pěstovat pouze pro její krásu apod. lze vysévat i později. Mladé rostliny jsou choulostivé na mráz! Rychlejší růst lze v počátcích podpořit vyšší zálivkou, později vydrží i určitou dobu v sušších podmínkách.


 
 

Nobelova cena míru a Cena města Olomouce, města Cannabis

$
0
0


Česká republika versus Cannabis is The Cure
Univerzita Palackého v Olomouci a obec Olomouc, město světové vědy Cannabis sativa L. 
e-podatelna@upol.cz,podatelna@olomouc.eu, zurnal@upol.cz a cena.mesta@olomouc.eu                                                                           

Žádáme laskavě vedení Univerzity Palackého a zastupitelky a
Uruguay: José Mujica, prezident
zastupitele města Olomouce podpořit udělení Nobelovy ceny míru uruguayskému prezidentovi José Mujica za zastavení drogové války ve své zemi a prosazení přiměřené regulace Cannabis sativa L. a podpořit udělení Ceny města Olomouce pro olomoucké vědce,
kteří se počinu prezidenta José Mujica nedožili v kategorii Hrdinský počin za rok 2013, kdy se v ČR uvolnil Cannabis alespoň našim bohatým spoluobčanům a lékařům - dealerům. 300 Kč/ gram Cannabis flos Bedrocan z Holandska v lékárně je díky vysokému obsahu THC ke zhulení super, nikoliv však k léčbě. Město Olomouc lze nazvat městem světové vědy Cannabis, nikoliv městem korupce vědy Cannabis.   

Nominace Olomoumoučanů jsou za studie mezinárodního právního, přírodovědného a národohospodářského výzkumu Konopí je lék (Cannabis is The Cure) a medicínského výzkumu Konopí jako lék a navrhujeme Cenou města Olomouce připomenout tyto významné olomoucké osobnosti: 

JUDr.Antonů Ludvík (1948 - 2013),právník, filantrop a pedagog. Ač velmi těžce handicapovaný vystudoval vysokou školu. Po roce 1989 se stal vedoucím právníkem rektorátu Univerzity Palackého v Olomouci. Ludvík Antonů byl spoluzakladatel prvního ryze olomoucké nevládního organizace Společenství podpory Olomoucké nadace filantropů a mecenášů (2000), která investovala do výzkumu Konopí je lék první ryze olomoucké investice a pro prvního mezinárodního investora výzkumu Sanitas Animae (Sananim Olomouc) připravil od roku 1995 významné smlouvy a zejména pak smlouvu o spolupráci s Univerzitou Palackého. Ludvík Antonů byl předseda dozorčí rady Sdružení podpory Olomoucké nadace filantropů a mecenášů (ONFAM) a supervidující analytik české ústavy k legalitě zacházení s Cannabis sativa L. (2008) a signatář výzkumu „Konopí je lék“ (2008). Právě Ludvík Antonů je autorem smlouvy mezi Sanitas Animae (Sananim Olomouc) a Univerzitou Palackého k výzkumu rizik a prospěchu Cannabis sativa L. a dalších látek včetně terapie, vzdělávání studentů UP a pořádání konferencí, studií, skript atd. Za univerzitu smlouvu o spolupráci v roce 1995 podepsal profesor PhDr. Josef Jařab, CSc, čestný člen odborné společnosti Konopí je lék, za Sanitas Animae (Sananim Olomouc) smlouvu podepsal vedoucí výzkumu Konopí

Gubernie Böhmen undGroß Cannabis Mähren: Blahopřejeme.

je lék Mgr. Dušan Dvořák, MMCA. Rámcovou smlouvu o spolupráci dále za univerzitu v roce 2013 podepsala další čestná a významná členka odborné společnosti Konopí je lék a emeritní rektorka Univerzity Palackého a nynější proděkanka pro Lékařské obory Ostravské univerzity profesorka MUDr. et PhDr. Jana Mačáková, CSc. Nemůžeme opomenout, že Ludvík Antonů jako velmi těžce handicapovaný člověk, který si nikdy nestěžoval a nesl svůj úděl statečně, byl rovněž členem dalších olomouckých nevládních organizací „Spolek Trend vozíčkářů“, „Nadačního fondu pro podporu vzdělávací činnosti v medicíně“, „Nadačního fondu Charlese Merrilla“ a dalších vzdělávacích, humanitárních a lidskoprávních spolků a aktivit včetně například celostátního serveru InternetPoradna.cz. 

Dále pak za výzkum Konopí jako lék, viz www.konopijelek.cz(sekce odborná literatura ke stažení)
připomeňme tyto osobnosti lékařských věd a fytoterapie

Prof. MUDr. KabelíkJan, DrSc. (1891 - 1979)

Prof. MUDr. et. RNDr. Krejčí Zdeněk, DrSc. (1923-1992)

Prof. MUDr. Šantavý František, DrSc. (1915 – 1983)

Viz obsáhlé zdůvodnění nominace léčebného využití Cannabis sativa L. včetně jmen navrhovatelů a medailonků dvou nejen Olomoučanům známých profesorů Jařaba a Štreita na http://cena-olomouc-cannabis.blogspot.cz/a vyjádření Hl. města Prahy jako mecenášů (investorů) mezinárodního vědeckovýzkumného pracoviště výzkumu Konopí je lék v Praze na Žižkově s názvem Edukativní konopná klinika  na http://praha-eu.blogspot.cz/

Dne 15.3.2014 za asociaci korporací Open Royal Academy (CZ)

Zakladatel, mecenáš (investor) a odborný garant výzkumu Konopí je lék (Cannabis is The Cure), absolvent Univerzity Palackého v Olomouci, Pražské vysoké školy psychosicálních studií, postgraduálního vzdělávání nejen Univerzity San Diego, California a Univerzity Palermo, Sicílice ad., viz Capo di tuti capi Cannabis Therapy na http://openroyalacademy.blogspot.com/




Open Royal Academy

$
0
0
Ospělovská výzkumnická farma léčivých genetik konopí (2011), vedoucí výzkumu Dušan Dvořák, MMCA, reference ZDE Policie ČR tvrdí že na každé rostlině Cannabis sativa L., var. Friedrich Nietzsche bylo v průměru  33,33 gramů Cannabis herba. No comment!


Open Royal Academy (CZ)
P.O.BOX Přichystalova 180/14, CZ 779 00 Olomouc, Česká republika
Korporace Open Royal Academy (CZ) najde po kliknutí ZDE

Open Royal Academy
Piso 6.B Izquierda, P.O.Box C. Doctor Maranon n. 4, 180 14 Granada, Španělsko

Open Royal Academy (America)
P.O.Box Rua Jonathas Borges Fortes 48/206, Porto Alegre, Brazílie

Open Royal Academy (Europe)
P.O.Box Ochsenkopf-Str.36, 952 13 Münchberg, Německo

Open Royal Academy (Grand Moravia)
P.O.Box SK 053 23 Poráč 69, Slovensko

Open Royal Academy (Scotland)
P.O.Box Hardenbrooks, Erray Road, Tobermory, Isle of Mull, PA75 6PS, Skotsko

Open Royal Academy (Neederland)
P.O.BOX Irisstraat 11, 2223 XB Katwijk aan/zee, Holandsko

Open Royal Academy (SK)
P.O.BOX Buzulucká 9, SK 04022 Košice, Slovensko

Právní zástupce Open Royal Academy & členských korporací, členů těchto korporací a jejich projektů (fyzických i právnických osob)
AK Diag Human Cannabis & True Honor Church
Tylova 963/2, CZ 779 00 Olomouc, Česká republika

Více informací o výzkumu
Cannabis is The Cure (Konopí je lék)
najdete ZDE na webu konopijelek.cz

Capo di tuti capi Cannabis

$
0
0
Soutěž o 77 tisíc Kč ihned a na ruku a nezdaněnitelných nebo alternativně 1 kg Cannabis flos té nejvyšší kvality.
 
Soutěž vyhlašuje AK Diag Human Cannabis, IČ:266 70 232
Vyplácí osobně předseda správní rady dne 11.září 2014 při slavnostním otevření Edukativní konopné kliniky v Olomouci, Lafayettova 47/9, dvorní trakt, cenu předá první žena Cannabis na světě


Vlastní soutěž: Pokud víte o člověku na tomto světě, který má větší znalosti a zkušenosti s Cannabis, než zakladatel CannabisTherapy a vedoucí mezinárodního právního, přírodovědného a národohospodářského výzkumu Cannabis is The Cure (Konopí je lék) současně v oblastech:

 
1) OSN práva, práva v jursidikci Úmluvy o lidských právech (47 zemí), práva EU a jeho členských zemí ve věci legality a legitimity pěstování, zpracování a distribuce Cannabis (bonus navíc: a miluje svobodu, a proto na své náklady podal více než 5 stížností Soudu pro lidská práva ve Štrasburgu za právo občanů pěstovat, užívat, bádat a těšit se z užitků Cannabis a povinnost státu toto přiměřeně regulovat, nikoliv páchat zločiny proti lidskosti a miliardové škody na veřejných a soukromých rozpočtech ve prospěch drogové rozuměj farmaceutické mafie a dealerů, rozuměj lékařů)



2) Využití Cannabis pro terapii dle složení a metody aplikace na jednotlivá onemocnění a úrazy nebo naopak negativních reakcí na lidské zdraví (bonus navíc: a má více než 33 letou praxi v pěstování, zpracování a distribuce Cannabis a jeho produktů a více než 18 letou klinickou a sociální praxi v léčbě drogových závislostí a k tomu absolvovány univerzitní programy americké, české a evropských univerzit a postgraduálně absolvoval ještě vysokou školu) 

3) Národohospodářského využití Cannabis, obnovy vesnic a transformace ústavní péče (bonus navíc: a je erudovaným a ceněným sociálně prospěšným podnikatelem a po prolhaném 11.září 2001 adoptoval alespoň jedno dítě odlišné víry) 


Pište na email posta@vlada.cz a v kopii na info@ceskapiratskastrana.cz a info@konopijelek.cz 


Do předmětu zprávy uveďte Capo di tuti capi Cannabis
 

Soutěž je uzavřena k 5. výročí okupace ospělovské výzkumnické farmy léčivých genetik Cannabis dne 21. srpna 2014, kde letos roste rozhodně více než 666 rostlin léčivých odrůd Cannabis sativa L., var. Friedrich Nietzsche v 12 odlišně složených odrůdách Cannabis

Pokud doložíte, že tento vámi navržený kandidát má současně ve své zemi úředně a soudně zakázáno
1) pracovat, ale má úředně povoleno podnikat
2) soudit se a žádat spravedlivě potrestat zločince ve státních službách za občanům v době míru způsobené zločiny proti lidskosti
3) přijmout do pěstounské péče děti
jako má zakázáno Dušan Dvořák
obdržíte nezdanitelných 666 tisíc korun českých 

 
Pokud doložíte, že současně vámi navržený kandidát je svou zemí dealery a justičním kartelem navržen násilím hospitalizovat v blázinci k podávání farmajedů, jako žádá Česká republika Dušanu Dvořákovi učinit, obdržíte nezdanitelných 1 milion korun, nebo vám Dušan Dvořák z úcty k vámi navrženému kandidátu/-tce a vašemu odbornému přehledu a znalostem jazyků daruje výzkumnickou farmu léčivých genetik Cannabis včetně rodinného domu na adrese Cannabis Hemp Street No. 6, CZ 798 55 Ospelov.eu (pokud jste z Velké Moravy, pište Konopná ulice 6, 798 55 Ospělov 6)


Do čestiny přeložil Ing. Jaromír Kafka, MMCA, předseda dozorčí rady Open Royal Academy, která k dané soutěži ocenit výherce (a seprátně též kandidáta) zmocnila AK Diag Human Cannabis, což je transatlantické korporace registrovaná u České republiky po vstupu do EU a povolení (od 20.5.2004) práva pěstovat a zpracovávat Cannabis bez omezení obsahu THC z plochy do 100m2/osobu a bez povinnosti hlášení úřadům k účelům pokusnickým a průmyslovým a od 30.1.2008 rovněž terapetuickým dle judikátu NS ČR (1.4.2013 novelizováno opětovně nenotifikováným - neplatným zákonem č. 50/2013 Sb. na Cannabis do 0,3% THC). 


Od 1.1.2014 je povoleno pěstování Cannabis rovněž k účelům zahradnickým a technickým, pokusnictví je ze zákona vypuštěno, viz §§ 29 a 5,odst.5 ZoNL.


Tak hurá na zahradu! 
Nebo do knihovny?
Nebo raději Google?

Edukativní konopná klinika Sanitas Animae v Olomouci

$
0
0

Více informací k historii mezinárodního vědeckovýzkumného pracoviště Edukativní konopná klinika, Ateliér ALF, Bořivojova 90, Praha - Žižkov otevřené na svatého Václava dne 28.září 2009 (zde http://praha-eu.blogspot.cz/), resp. slavnostně otevřené se všemi odděleními dne 11. září 2010 najdete zde http://edicepetlice.blogspot.cz/



Právní informace z českého a evropského práva k legalitě a legitimitě mezinárodního právního, přírodovědného a národohospodářského výzkumu Cannabis is The Cure - http://cannainsider.eu/ Konopí je lék - http://www.konopijelek.cz/ najdete na http://cannabis-is-the-cure.blogspot.cz/Více informací k Sanitas Animae (nejen k návratu do Olomouce) najdete zde http://sanitasanimae.blogspot.cz/ 



Edukativní konopná klinika Sanitas Animae v Olomouci

$
0
0


Tisková zpráva 11. září

Dne 11. září 2014 v 17.00 hodin proběhlo slavnostní zahájení provozu Edukativní konopné kliniky Sanitas Animae.

Tisková konference k zahájení provozu Edukativní konopné kliniky Sanitas Animae 
- program

1.    16.55 hod.Capo di Tutti Capi CannabisTherapy.Galerie U Mloka.Výstava „Být někde, dělat něco.“ Jakub Kovařík. Středisko prevence, léčby a rehabilitace, Lafayettova 47/9, 779 00 Olomouc. Tisková konference 77 metrů od galerie v bezbariérovém restaurantu Renomé v ulici Uhelná 21.

2.    17.05 hod. Zahájení Tiskové konference.PaeDr. Lubomír Dvořák. Hudba: Mgr. Lukáš Mareček.

3.    17.10 hod. Zpráva Prof. Jindřicha Štreita k aukci 33 fotografií z jeho nejznámějšího cyklu Cesta ke svobodě

4.    17.15 hod. Cannabisterapie: Dušan Dvořák, MMCA,MUDr. Irina Hubeňáková, MUDr. Aleš Skřivánek, PhD.,  Jana Dvořáková, McA ad.

5.    17.25 hod. CBD nebo THC? Zpráva Doc. RNDr. Petera Ondry, CSc. k analýzám kanabinoidů  ve výzkumu

6.    17.30 hod. Pozvánka na Mistrovství světa v sázení konopí (Olomouc, březen – září 2015), Petici za veselejší konopnou současnost (zahájení 11. září 2014, dále 28.10.2014 – 10.12.214, Praha etc.) a odbornou konferenci Cannafest 2014 (7.-9.11.2014, Praha) Dušan Dvořák, MMCA aIng. Lukáš Mezulianek, Společnost za veselejší konopnou současnost

7.      Diskuse

Vyjádření „Olomoučanů“ k osobě zakladatele galerie a dětského klubu U Mloka a víceúčelového střediska prevence léčby a rehabilitace Lafayettova 47/9 v Olomouci a zakladatele výzkumu Cannabis is The Cure (Konopí je lék) Dušanu Dvořákovi, MMCA a jeho aktivitách od dozorčího rady P-centrum Ing. Oto Kaděrky (2013) včetně sdělení k investicím do vzdělávání a zdravotně sociálních služeb ainvesticím do rekonstrukce městského objektu Lafayettova 47/ 9 v Olomouci najdete ZDEVyjádření člena správní rady P-centrum Ing. Pavla Němečka (2013) a spoluzakladatele Sananim Olomouc najdete ZDE Vyjádření člena správní rady P-centrumJUDr. Jaroslava Klimeše (2014) najdete ZDE Vyjádření místopředsedy odborné společnosti Konopí je lék MUDr. Aleše Skřivánka, PhD. najdete ZDEVyjádření čestných členů a partnerů odborné společnosti Konopí je lék Mgr. Lubomíra Smékala najdete ZDE, Doc. RNDr. Petera Ondru, CSc. najdete ZDE, Doc. RNDr. Ondřeje Lumíra Hanuše, DrSc., Dr.h.c.mult. najdeteZDE, Prof. MUDr.et PhDr. Jany Mačákové, CSc. (2003 - 2013) společně se smlouvou o spolupráci s univerzitou najdete ZDE,Prof. Mgr. Jindřicha Štreita (2014) a společné Cesty ke svobodě najdeteZDE, Prof. PhDr. Josefa Jařaba, CSc. (1995 - 2012) společně se smlouvou o spolupráci s univerzitou najdete ZDE Vyjádření exprimátora a poslance Martina Novotného (2010 - 2014) najdeteZDEVyjádření Olomoucké koalice neziskových organizací (2003) najdete ZDEa vyjádření olomouckých a zahraničních nevládních organizací Open Royal Academy etc. (2014) v angličtině najdete ZDE 

Na stránkách http://sanitasanimae.blogspot.cz/ najdete rovněž řadu referencí od českých a zahraničních lékařů a vědců, včetně všech cen, které manželé Dvořákovi obdrželi od českých a evropských soudů od roku 2008, kdy zveřejnili výzkum Konopí je lék (Cannabis is The Cure). Ceny pro manžele Dvořákovi jsou uvedeny k datu 11.září 2014

PS: Hodnotu výzkumu http://cannabis-is-the-cure.blogspot.cz/ opakovaně zvyšuje hanácká justiční žumpa:http://konopi2014.blogspot.cz/


Analýzy kanabinoidů

$
0
0


Analýzy kanabinoidů výzkumu "Konopí je lék"Ústavem soudního lékařství FN v Olomouci
 
Předpoklad: 1 ml roztoku alkoholového extraktu s kanabinoidy je 1 gram. 


Analýza uvádí % kanabinoidů v ml., resp. mg v ml


CBD v %
THC v %
CBN v %
1
3,83
38,52
0,08
2
0,52
0,13
0,006
3
0,41
0,36
0,012
4
5,87
5,36
0,41
5
4,49
5,40
0,28
6
0,27
67,51
0,46
7
0,17
36,89
0,28
8
0,72
1,51
0,07
9
0,06
1,33
0,02
10
11
2,7
0,21
11
2,1
27,3
0,5
12
57
30,8
0,6
13
20,9
9,6
0,3
14
2,07
32,6
1,1
15
1,67
26,88
0,88
16
3, 27
32,46
6,2
17
1,21
61,7
1,260







Recepty Libuše Bushky Bryndové

$
0
0


Konopný čaj (+ THC)

Konopí se velmi špatně extrahuje ve vodě, ale lze z něj připravit čaj, který má podpůrný účinek při léčbě jinými konopnými preparáty a lehce terapeuticky působí i samotný. Nápoj může mít i lehce omamný účinek. Psychoaktivní složka konopí THC má velmi špatnou rozpustnost ve vodě (2,8 g/litr), takže pro dosažení maximálního účinku čaje je třeba postupovat následujícím způsobem:
Rozdrtit 1 gram konopí (palice nebo směs palic a listů v poměru 1:4), nasypat do pekáče a dát na 10 minut do trouby předehřáté na 100°C (bílý papír ještě nezežloutne). Vsypat do půl litru vařící vody, nechat pomalu vařit 15 minut a přecedit. Nápoj je možno okamžitě pít, nebo jej lze skladovat až 5 dní v uzavřené láhvi v lednici.

 

Konopný odvar na koupele (+ THC)

Konopné listy (50 g) nahrubo nadrtit, nasypat do pekáče a dát na 10 minut do trouby předehřáté na 100°C. Vsypat do hrnce a zalít 2 litry studené vody. Přivést k varu a vařit 45 minut. Přecedit rovnou do koupele. Odvar má bronchodilatační efekt na průdušky, zmírňuje bolesti kloubů a uklidňuje podrážděnou pokožku. Zvlášť účinný je po přidání několika kapek esenciálního oleje z konopí.

 

Konopná mast (+ THC)

Použití:účinky protizánětlivé a hojivé, analgetické (proti bolesti), bronchodilatační a uvolňující (uvolňuje svalové napětí, křeče), afrodiziakální oděrky, povrchní říznutí, zanícené póry (akné), boláky vzniklé ucpáním žláz za uchem (i u zvířat), zarostlé nehty, kuří oka, opary, některé plísně včetně bílé nehtové, spáleniny, lupénka, atopický ekzém lehké artritické (do II. stupně) a revmatické bolesti, torticollis, bolesti zad bolesti zad a svalů záněty a otoky žil, křečové žíly, bércové vředy, proleženiny pohmoždění jako natlučené koleno, výron a svalové bolesti menstruační bolesti, hemeroidy chronický zánět hrtanu, začínající rýma, nachlazení, záněty uzlin a bolest v krku, při astmatických obtížích uvolňuje dýchání, migrény, bolesti hlavy ve veterinární medicíně se mast osvědčila při léčbě ekzému na kopytech
Přísady:žlutá vazelína, listy a palice samičí rostliny - na 1 kg vazelíny 1/2 litru volně sypaných celých sušených listů, čtvrt litru sušených samičích květenství v polovině vazelíny 20 min smažit listy, nechat vychladnout, zalít vodou a vařit 2 hodiny ztuhlý tukový polštář nechat uležet 3 týdny provařit, scedit a promíchat se zbytkem vazelíny, přidat palice povařit ve vodní lázni 30 minut, nechat týden uležet a 2x opakovat scedit přes síto a plátno, nalít do kelímků možno přidat konopný olej, kadidlo, mentol nebo kafr – podle potřeby.

 

Prášek z konopí (++ THC)

Ručně rozdrcené listy a palice (4:1) samičích rostlin konopí nasypeme do pekáče a dáme na 10 minut do trouby předehřáté na 100°C. Usušený materiál poté rozemeleme na prášek v elektrickém kávomlýnku tak, aby měl konzistenci jako koření mletá paprika. Prášek je takto připraven ke konzumaci. Skladujeme jej nejlépe ve skleněné nádobce s víčkem na závit při teplotě do 15°C, maximálně po dobu 3 měsíců.
Prášek je možné zamíchat do jídla nebo pozřít přímo a zapít tekutinou po požití jídla s obsahem tuku. Užívat jednou denně večer v množství, které závisí na účelu – pro léčbu Parkinsonovy nemoci množství, které se vejde na špičku kulatého nože, a pro ostatní diagnózy v množství 1-2 čajové lžičky (1-2 g).

 

Konopné máslo (++ THC)

Rozdrcené palice nebo listy a palice (4:1) samičích rostlin konopí (25 g) nasypat do pekáče a dát na 10 minut do trouby předehřáté na 100°C. Vsypat do kvalitního másla rozpuštěného ve vodní lázni (nejlépe v hrnci s dvojitým dnem na svařování mléka) a za občasného míchání vařit 30 minut. Máslo přecedit přes síto a pak přes jemné plátno do sklenice s uzávěrem. Palice a listy se ještě mohou 1,5 hodiny povařit v mléce a získáte tak konopné mléko bhang. Skladovat v lednici nejlépe ve skleněné nádobce s víčkem na závit, maximálně po dobu 2 měsíců.
Máslo je možné zamíchat do jídla či nápoje, nebo pozřít přímo. Užívat jednou denně večer lžičku másla, nejlépe do čaje před spaním. Dochází-li po konzumaci k nežádoucímu pocitu omámení, je nutné dávku v prvním týdnu snížit na půl lžičky.

 

Konopná čokoláda (++ THC)

Rozpustit 250 g ztuženého tuku na pánvi a 20 minut v něm smažit rozdrcené palice nebo listy a palice (4:1) samičích rostlin konopí (25 g). Pak tuk přecedit přes plátno, listy vymačkat lžící, aby se v nich zachytilo co nejméně tuku. Palice a listy se ještě mohou 1,5 hodiny povařit v mléce a získáte tak konopné mléko bhang. Scezený tuk nalít do menšího kastrolku a ve vodní lázni (větší kastrol s vařící vodou nebo hrnec na svařování mléka) do něj nalámat čokoládu (4 tabulky a 100 g) a přidat 50 g práškového kakaa a půl lžičky skořice. Vše dobře prohřívat za častého míchání, až je směs horká.
Může se pak nalít na plochý talíř a nechat ztuhnout, nebo rozlít do formiček (třeba na kostky na led nebo na vánoční cukroví) a po ztuhnutí máte skvělé čokoládové bonbóny s terapeutickým účinkem.



Odborná společnost Konopí je lék

Analýza kanabinoidů

$
0
0


doc. RNDr. Peter Ondra, CSc.
znalec v oboru zdravotnictví
odvětví toxikologie
Hněvotínská 3
775 09 Olomouc


Open Royal Academy
Odborný garant výzkumu
„Konopí je lék“
Mgr. Dušan D v o ř á k
Tylova 2
779 00 O L O M O U C

Tox 554/2015
ex 181/2015

Průkaz a stanovení kanabinoidních látek v rostlinném extraktu  - chemické toxikologické vyšetření - znalecký posudek

K Vaší žádosti doručené  dne 07.04.2015 v nadepsané věci  shora uvedené spisové značky podávám následující

n á l e z :


Mgr. Dušan D v o ř á k  objednává u Ústavu soudního lékařství FN Olomouc analýzu jednoho vzorku obsahujícího rostlinný extrakt kanabinoidů.
 
Chemické toxikologické vyšetření:
Materiál dodaný k vyšetření:  vzorek obsažený v plastové stříkačce, obsahující  rostlinný extrakt medovité konzistence tmavě zelené barvy.

Vlastní vyšetření:
ex 181/2015                                          - 2 -                                     K A N A B I N O I D Y

Vyšetření bylo zaměřeno  na průkaz  toxikologicky významných  látek  v dodaném vzorku se zaměřením na kanabinoidy, konkrétně na kanabidiol (CBD), delta - 9 - tetrahydrokanabinol (THC) a kanabinol (CBN).

Analýza dodaného vzorku:
10 mg  z  dodaného vzorku   bylo rozpuštěno v methanolu a naředěno opět methanolem na předpokládané koncentrace, které by byly vhodné k další analýze. Takto připravený vzorek byl následně analyzován metodou plynové chromatografie s hmotnostním spektrometrem (GC-MS) na přístroji TRACE GC POLARIS Q firmy Thermo Finnigan, který byl vybavený kapilární kolonou firmy Thermo Scientific TG 5 MS (15m x 0.25 um x 0.25 mm) s použitím teplotního programu 70°C (1 minuta) – nárůst 15°C do 260°C  (isoterma 3 minuty). Uvedenou metodou byla v methanolickém roztoku z dodaného vzorku prokázána přítomnost hlavních obsahových látek rostlin konopného typu -  kanabidiolu (CBD), delta – 9 - tetrahydrokanabinolu (THC) a kanabinolu (CBN). Metodou GC-MS bylo provedeno stanovení koncentrace všech tří identifikovaných látek.


CBD (mg/g)
THC (mg/g)
CBN (mg/g)
Vzorek 1
201,74
195,62
1,99

Na základě shora uvedeného nálezu podávám  k položeným  otázkám:

1)               Proveďte kvalitativní a kvantitativní zkoumání vzorku ze zkumavky na přítomnost kanabidiolu,delta - 9 – tetrahydrokanabinolua kanabinolu.Kolik miligramů jednotlivých kanabinoidů je v jednom ml konopného extraktu.

2)                Kolika mililitry lihu (ethanolu) je potřeba naředit konopný extrakt z plastové stříkačky, aby obsahoval 50 mg kanabinoidu THC v jednom mililitru takto vyrobené tinktury.

3)               Uveďte další skutečnosti důležité pro objektivní posouzení věci.
ex 181/2015                                            - 3 -                                               K A N A B I N O I D Y

tento znalecký posudek:


1)       Vycházíme-li z předpokladu, že 1 ml extraktu váží 1 g, pak provedeným toxikologickým vyšetřením  dodaného vzorku obsahujících konopný extrakt  byla ve vzorku ze zkumavky prokázána přítomnost   kanabidiolu  v koncentraci  201,74 mg/ml (což odpovídá cca 20,17 %), delta – 9 - tetrahydrokanabinolu v koncentraci  195,62 mg/ml (19,56 %) a kanabinolu v koncentraci 1,99 mg/ml (0,20 %).  

2)       K dosažení koncentrace THC 50 mg/ml tinktury je nutno 1 ml konopného extraktu ze vzorku z plastové stříkačky  naředit ethanolem do celkového objemu 4 ml, tj. přidat k 1 ml extraktu z plastové stříkačky přidat 3 ml ethanolu.

3)        V době zpracování tohoto posudku nemá podepsaný znalec žádné další skutečnosti či poznatky,  které by pro posouzení předmětné věci mohly být důležité.

Poznámka: Materiál dodaný k chemickému toxikologickému vyšetření bude uložen na pracovišti Ústavu soudního lékařství v Olomouci po dobu jednoho měsíce od předání znaleckého posudku.  Za předpokladu, že nebude v tomto termínu  dožadatelem vyzvednut, bude zlikvidován. 
                                                     
V Olomouci 08.04.2015                                                          doc.  RNDr. Peter Ondra, CSc.




Medical Cannabis Conference

Policie měří THC v konopí v rozporu se zákony. Po vyjádření dvou odlišných stanovisek policie a soudu je uvedena toxikologicko právní analýza

$
0
0
Měření obsahu THC v Cannabis dle Policie ČR
  
Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Metodika měření THC v Cannabis

Zdroj: http://www.policie.cz/clanek/metodika-mereni-thc.aspx

Žádost Open Royal Academy ze dne 7. března 2013.  

Žádost:
Evropská metodika měření THC v konopí v příloze č.1 Nařízení ES č. 1122/2009 (analogická původní metodice v příloze XIII Nařízení ES č. 2316/1999) formuluje na dvou stranách přesný metodický postup měření THC v rostlině konopí. Z odpovědi UKZUZ vyplynulo, že vzhledem k tomu, že na konopí nelze v ČR žádat dotace, je u pěstitelů konopí na ploše do 100m2/občana ke zpracování konopí k vědeckovýzkumným (pokusnickým) účelům, které se nemusí hlásit úřadům a neexistují na to žádné formuláře (viz § 5, odst. 5 a § 29 zákona o návykových látkách) měřen obsah THC v konopí Policií ČR. Nad 100m2/občana pěstitelské plochy pak kontrolu provádí Celní správa pravděpodobně dle výše uvedené evropské metodiky. Sdělte nám proto a) přesný metodický postup policejního měření THC v konopí (zašlete prosím kopii) a uveďte číslo evropské metodiky měření THC policejními orgány po vstupu ČR do EU 1.5. 2004, rovněž tak uveďte, b) zda se tato metodika od roku 2004 do roku 2013 změnila (zašlete prosím kopie, pokud došlo ke změně a uveďte legislativní číslo změněné metodiky).

Odpověď:
K Vašemu dotazu sděluji, že neexistuje žádný závazný právní předpis, který by definoval jak je pracoviště povinno postupovat při analýze konopí. Používaná metodika vychází z metodiky EU o stanovení delta-9-THC, je modifikována tak, aby bylo možné její co nejširší použití (nejen na celé rostliny, ale i na rostlinné fragmenty, drtě, extrakty apod.). U předložených rostlin je zjištěna jejich hmotnost (vážením) jako celku. Potom jsou listové části rostlin a jejich květenství odděleny, rozmělněny, prosítovany sítem č. 2. Část vzorku, která neprojde sítem je přidána ke stonkům. Prosítovaný vzorek (část pod sítem) je zvážen a homogenizován. Z homogenizovaného vzorku je odebrané definované množství, které je analyzováno pomocí plynové chromatografie s plamenoionizační detekcí (GC-FID). Na základě výsledku procentuálního obsahu delta-9-THC v homogenizovaném vzorku je vypočítán celkový obsah této látky ve vzorku získané homogenizací listové části. Tato hodnota je následně přepočítaná na celkovou hmotnost rostliny s tím, že u hmotnosti stonku a zbytků hrubších částí oddělených sítováním, které jsou ale součástí celkové hmotnosti rostliny, je ale obsah delta-9-THC pro tento přepočet považován za nulový. Tímto způsobem je stanovená hodnota nižší než reálná protože obsah THC je ve stoncích vždy větší než nulový, ale tento podíl delta-9-THC není do stanovení zahrnut. Metodika se v letech 2004-2013 nijak zásadně neměnila.

Žádost:
Odrůdy konopí, které je zakázáno pěstovat, byly pro účely trestního zákoníku § 289 odst. 3 zákona č. 40/2009 Sb. definovány v Příloze I., bodu A.1 Nařízením vlády č. 455/2009 Sb. ve znění do 4. 1. 2012. Takovými rostlinami konopí jsou ty, které „obsahují více než 0,3% látek ze skupiny tetrahydrokanabinolů z celkové hmotnosti rostliny.“ Sdělte, a) zda pracoviště OKTE do roku 2012 provádělo měření THC v konopí z reprezentativních vzorků celého rozemletého množství rostliny konopí včetně kořene, stonků, listí a vrcholíků a b) zda toto měření THC prováděla po vysušení konopí nebo bez vysušení a c) jaká legislativně označená metodika měření THC v konopí k tomuto byla přijata a tuto nám zašlete včetně d) metodiky v souvislosti se změnou výše uvedeného nařízení vlády od roku 2012 a dramaticky odlišnou definicí zakázaných odrůd konopí, viz vládní nařízení č. 3/2012 Sb. v Příloze I., bodu A.1.
Odpověď:
Jak je uvedeno výše, do roku 2012, stejně jako v současnosti, se obsah delta-9-THC ve stoncích a kořenech nestanovuje, pro účely stanovení se obsah delta-9-THC v těchto částech rostliny považuje za nulový (ale reálně není). Při stanovení procentuálního podílu delta-9-THC v celé rostlině se započítává pouze hmotnost oddělených stonků (nadzemní část), hmotnost kořenů se vůbec neuvažuje. Proto je takto stanovený podíl delta-9-THC nižší než reálný (v pachatelův prospěch). Měření se provádí výhradně na vysušených vzorcích. Požadovaná metodika viz výše. Odbor kriminalistické techniky a expertiz Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje (dále jen OKTE KŘP Jmk), jako znalecké pracoviště není věcně příslušné řešit právní otázky, legislativní změny nevyžadují změnu metodiky stanovení obsahu delta-9-THC v rostlinách.

Žádost:
Zákon o návykových látkách v § 2, písm. f) používá 3 zcela odlišné definice konopí, tedy také způsobu měření THC, kdy definuje rostlinu konopí a)jako kvetoucí vrcholík, b)plodonosný vrcholík a c)celou nadzemní část rostliny z rodu konopí, jejíž součástí je vrcholík. Sdělte, na základě jakého legislativního opatření je Policií ČR použita přiměření THC v konopí a) definice k měření THC dle trestního zákoníku, b) kdy podle zákona o návykových látkách a c) která ze tří definic konopí dle ZoNL je – a na základě jaké legislativní úpravy – platná pro měření THC v konopí policisty OKTE.

Odpověď:
OKTE KŘP Jmk, jako znalecké pracoviště, není gesčně příslušné řešit právní otázky. Současná legislativní úprava nevyžaduje rozlišovat, zda je vedeno trestní řízení podle ustanovení trestního zákoníku, nebo podle zákona o návykových látkách.

Žádost:
Zákon o návykových látkách v § 15, písm. f) zakazuje bez povolení „získávat konopnou pryskyřici a látky ze skupiny tetrahydrokanabinolů z rostliny konopí (rod Cannabis)“, čili tzv. výrobu drog z konopí. Při vědomí § 5, odst. 5a § 29 zákona o návykových látkách nám prosím sdělte přesný technický postup, na základě kterého občané i Policie ČR poznají, že došlo k porušení § 15, písm. f) ZoNL a jsou tedy neoprávněně vyráběny konopné drogy a tento technický předpis nebo metodický postup nám prosím zašlete.

Odpověď:
OKTE KŘP Jmk, jako znalecké pracoviště, není gesčně příslušné řešit právní otázky.



Policie Čr - Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje

Odbor kriminalistické techniky a expertiz
                                                                  
Frýdek-Místek 25. červenec 2014
                                                                                    
                                                                                               
Sdělení

V roce 2004 se Česká republika stala součástí Evropské unie. Vyvstala tak povinnost daná ustanovením článku 5a odst. 2 nařízení (ES) č. 1251/1999 a čl. 7b nařízení (ES) č. 2316/1999, která ukládá státním orgánům vytvořit systém pro ověřování obsahu Δ9-THC v odrůdách konopí setého. Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský, Národní referenční laboratoř byla pověřena Ministerstvem zemědělství ČR k provádění zkoušek na stanovení obsahu Δ9-THC v konopí.

Doporučený postup přípravy a měření vzorků konopí na obsah Δ9-THC - odebrané vzorky konopí se vysuší, poté jsou zbaveny stonků a semen, které obsahují toxikologicky nevýznamné množství Δ9-THC a umlety na polojemný prášek. Takto připravený vzorek se extrahuje hexanem, s přídavkem vnitřního standardu squalanu, v ultrazvukové lázni. Po odstředění je možno supernatant nastřikovat do plynového chromatografu s detektorem FID. Kvantitativní vyhodnocení se provede metodou vnitřního standardu.

Odběr vzorku konopí a jeho úprava ke zpracování na OKTE Frýdek-Místek je v souladu s pracovním postupem vydaným Kriminalistickým ústavem Praha. Obdobným způsobem postupuje i Národní referenční laboratoř.

Usušený rostlinný materiál je zbaven stonků a semen, podrcen a homogenizován. Takto připravené vzorky rostlinného materiálu se extrahují v toluenu a obsah Δ9-THC je měřen na plynovém chromatografu s plamenoionizačním detektorem (GC/FID) na přístroji HP 6890 s teplotním programem od 60 °C do 300 °C s využitím kalibrace na vnitřní standard eikosan n-C20.

Procentuální obsah Δ9-THC je vztahován na hmotnost usušené rostlinné hmoty (listy a vrcholíky).

V případě nutnosti přepočtu obsahu Δ9-THC na celkovou rostlinnou hmotu (listy, vrcholíky a stonky), je toto možné provést na základě žádosti dožadujícího policejního orgánu, neboť veškerý rostlinný materiál (listy, vrcholíky a stonky) jsou uskladněny v režimovém skladu MTZ ve Frýdku – Místku.

V zákoně č. 167/1998 Sb. ve znění pozdějších předpisů je v § 2 pojmy písmeno f) jasně stanoveno, co je považováno za konopí pro účely tohoto zákona. Citujeme §2 písm. f: „konopím kvetoucí nebo plodonosný vrcholík rostliny z rodu konopí (Cannabis) nebo nadzemní část rostliny z rodu konopí, jejíž součástí je vrcholík.

Vyřizuje: Rabinský



mjr. Ing. Jan Aufart
                                                        vedoucí odboru

Měření obsahu THC v Cannabis dle Krajského soudu v Brně
 


Česká republika  - Krajský soud v Brně
* Rooseveltova 16, 601 95  Brno, ( 546 511 111, fax 546 513 362,
e-mail: podatelna@ksoud.brn.justice.cz

Naše značka: Si 65/2012                                                                V Brně dne 20.2.2012 

Vážený pan
Mgr. Dušan Dvořák
Tylova 2
779 00 Olomouc

Vážený pane,
Krajský soud v Brně obržel prostřednictvím elektronické pošty dne 11.2.2012 Vaše podání, datované dnem 10.2.2012, a posléze poštou dne 14.2.2012 podání stejného znění, které má náležitosti žádosti o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění. Váš dotaz směřuje do odvolacího řízení, vedeného Krajským soudem v Brně pod sp.zn. 3To 25/2011, ve kterém jste figuroval jako obžalovaný. Konkrétně požadujete zaslání informace, z jakého právního dokumentu zdejší soud vycházel při schválení policejního měření THC v rostlině konopí.
K Vašemu podání sděluji, že metoda kvantitativní analýzy konopí, tj. stanovení množství D-9-THC, používaná u Policie ČR, vychází z doporučené metodiky Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu„UNODC – Recommended methods for testing cannabis – Manual for use by national narcotics laboratories ST/NAR/8“. Manuál je veřejně dostupný na adrese:http://www.unodc.org/unodc/en/scientists/publications_manuals.html
Jedná se tedy o celosvětově používanou, standardizovanou a validovanou metodu.  
Na znaleckých pracovištích Policie ČR je dále přijat a udržován systém kontroly a řízení kvality podle mezinárodní normy ČSN EN ISO 17025:2005.

S pozdravem


                                                                   Mgr. Miroslava Sedláčková
                                                      asistentka předsedy Krajského soudu v Brně





Přidat popisek








Žaloba na farmaucetické korporace

$
0
0

Následující řádky obsahují výňatky z oficiální žaloby, již podal u Mezinárodního soudního dvora v Haagu MUDr. Matthias Rath a ostatní.




Dr. Rath v úvodním resumé píše:
Tato žaloba přináší před Mezinárodní soudní dvůr (ICC) ty největší zločiny, které kdy byly spáchány v dějinách lidstva. Žalovaní jsou obviňováni ze zraňování a smrti miliónů lidí kvůli "obchodu s chorobami", ....
Obžalovaní vědí, že budou za tyto zločiny voláni k odpovědnosti, a proto spustili globální kampaň k podkopání autority ICC za účelem vyhnout se mezinárodnímu právu a pokračovat ve svých zločinech ke škodě všeho lidstva.
Z tohoto důvodu musí být tato žaloba podaná ICC považována za krajně naléhavou. Každá fyzická osoba a každá vláda je tímto vyzvána účastnit se na této žalobě s cílem jednou provždy skoncovat s těmito zločiny.

ÚVOD:
Ve 20. století vybudovaný farmaceutický průmysl byl organizován s cílem dosáhnout kontroly systémů zdravotní péče po celém světě systematickým nahrazováním přirozených nepatentovatelných terapií patentovatelnými, a proto výnosnými syntetickými léky. Tento průmysl se nerozvinul sám od sebe. U jeho počátků stojí investiční záměr hrstky nejbohatších podnikatelů, kteří bez nejmenších výčitek svědomí vědomě definovali lidské tělo jako vlastní tržiště za účelem zmnožení svého majetku.
Řídící silou tohoto investičního průmyslu byla Rockefeller Group. Ta na přelomu 19. na 20. století již kontrolovala více než 90% petrochemického obchodu ve Spojených státech a hledala nové globální investiční příležitosti. Další investiční seskupení aktivní v této oblasti se vytvořilo kolem této Rothschildovy finanční skupiny.

Základy farmaceutického podnikání
Obvinění mají na svědomí úmrtí stovek milionů lidí, kteří nepřestávají umírat na kardiovaskulární choroby, rakovinu a další nemoci, jimž může být předcházeno a mohly být do značné míry již dávno eliminovány.
K předčasné smrti milionů lidí nedochází v důsledku shod okolností ani nedbalostí. Je úmyslná a systematicky organizovaná ve prospěch farmaceutického průmyslu a jeho investorů s jediným účelem - expanze globálního odbytu léčiv v hodnotě trilionů dolarů.
Tržištěm farmaceutického průmyslu je lidské tělo a návratnost jeho investic závisí na prodlužování a rozšíření nemocí. Jeho zisky závisí na patentovatelnosti léků, které z něj dělají nejvýnosnější podnikání na Zemi.
Na rozdíl od toho prevence či vymýcení nějaké choroby významně zužuje nebo úplně eliminuje poptávku po farmaceutických drogách. Farmaceutické korporace proto systematicky maří prevenci a likvidaci chorob.
Aby mohly páchat tyto zločiny, užívají farmaceutické korporace labyrint plný vykonavatelů a spoluviníků ve vědě, v medicíně, hromadných sdělovacích prostředcích a politice. Vlády všech států jsou manipulovány nebo mnohdy dokonce řízeny lobbyisty a bývalými manažery farmaceutického průmyslu. Legislativa všech států je po desetiletí korumpována a zneužívaná k obhajování zájmů mnohatrilionového dolarového "obchodu s nemocemi", čímž je ohroženo zdraví a životy stovek milionů nic netušících nemocných a národů.
Výchozí podmínkou růstu farmaceutického průmyslu coby úspěšného investičního podnikání bylo vyloučení konkurence bezpečných přirozených terapií, jelikož nejsou patentovatelné a skýtají nevelké marže. Přirozené terapie navíc mohou efektivně pomáhat předcházet nemocem a eliminovat je kvůli své základní roli v buněčném metabolismu.
Výsledkem této systematické eliminace přirozených zdravotních terapií bylo převzetí systémů zdravotní péče ve většině zemí světa a miliony lidí a téměř všechny národy se tak dostaly do závislosti na farmaceutickém průmyslu a jeho investičních obchodech.

Farmaceutický průmysl jako organizovaný podvod
Farmaceutický průmysl nabízí milionům pacientů "zdraví" - ale toto očekávání neplní. Namísto toho poskytuje produkty, které pouze mírní symptomy zatímco podporují chorobu v pozadí jako předpoklad pokračujícího obchodu. K zakrytí tohoto podvodu tento průmysl používá dvakrát více peněz, než vynakládá na výzkum příštích léčebných terapií.
Tento organizovaný podvod je jedinou příčinou, proč tento investiční obchod za strategicky navrženou kouřovou clonou "dobrodinců" lidstva přetrval téměř století. Kriminální praktiky tohoto průmyslu drží životy 6 miliard lidí a ekonomiky většiny zemí světa jako rukojmí.

Demaskování farmaceutického "obchodu s nemocemi"
V uplynulých deseti letech jsem usiloval o demaskování organizovaných podvodů tohoto největšího investičního průmyslu na zemi. Poukazoval jsem na to, že největší překážkou zlepšování zdraví lidí na naši planetě je samotný farmaceutický průmysl - a jeho povaha coby investičního průmyslu žijícího z rozšiřování spektra nemocí.
Jako vědec jsem byl ve výhodě při pátrání po skutečných příčinách kardiovaskulárních chorob a dalších chronických onemocnění. Společně s kolegy jsem byl nápomocen při dokumentování účinných, přirozených a nepatentovatelných alternativ k farmaceutickému "obchodu s chorobami". Objev přirozených molekul optimalizujících buněčný metabolismus umožní lidstvu předcházet a do značné míry eliminovat většinu nejběžnějších současných chorob, včetně kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny a mnoha jiných.
Pharma-kartel po desítiletí vyvíjel maximální úsilí při ochraně svého globálního podnikání s patentovanými drogami a zákazech rozšiřování konkurenčních nepatentovatelných léčebných alternativ. Tyto snaha na mezinárodní úrovni vedla k proniknutí do Evropského parlamentu a zneužívání Světové zdravotnické organizace a dalších institucí Spojených národů.
Nyní, poté když byl největší investiční průmysl na Zemi odhalen jako organizovaný podvod - obtížený desetitisíci záručních soudních procesů - získalo na neodkladnosti bezprostřední prosazení globálních zákonů na ochranu tohoto průmyslu k zakrytí těchto zločinů a zajištění trvalé kontroly nad investičním "obchodem s chorobami" a tím i celosvětově nad lidským zdravím.

Výňatek z první důkazní části žaloby

1. Důkazy o genocidě a dalších zločinech proti lidskosti spáchaných v souvislosti s farmaceutickým "obchodem s nemocemi"
Uvedené specifické důkazy prokazují, že obvinění jsou odpovědní za záměrné udržování a rozšiřování chorob s cílem vyvolat nové choroby a rozšiřují použití léčiv, kdysi registrovaných pro jedinou chorobu, na tolik dalších onemocnění, jak je jen možné.
K dosažení těchto strategických cílů obvinění v globálním rozsahu navrhli, realizovali, řídili a organizovali podvodné obchodní schéma, jehož ekonomický dopad nemá obdoby v celé lidské historii.

1.1. Úmyslné rozšiřování (spektra) chorob
V následujícím specifickém důkazu ukazujeme, že obvinění vědomě udržují a rozšiřují současná nejběžnější onemocnění navzdory tomu, že by těmto chorobám mohlo být efektivně předcházeno a mohly by být z velké části vymýceny, což by zachránilo milióny životů.

1.1.1. Koronární srdeční choroby
Základní příčinou chorob srdeční tepny a infarktů je strukturální oslabení a narušená funkce arteriální stěny, což se - podobně jako kurděje - projeví při dlouhodobém nedostatku vitamínů a dalších nepostradatelných živin.
Farmaceutické přístupy k prevenci a léčbě kardiovaskulárních onemocnění však tyto příčiny úmyslně ignorují a raději se zaměřují na ošetřování symptomů, jako například snížení hladiny cholesterolu v krvi.
Zatímco se záměrně vystříhají léčby onemocnění, kvůli níž jsou prodávány, vyvolávají škodlivé vedlejší účinky těchto farmaceutických drog nová onemocnění. Celkový celosvětový počet obětí kardiovaskulárních chorob v důsledku těchto úmyslných zločinů obviněných představuje více než 12 miliónů životů ročně.

1.1.2. Vysoký krevní tlak
Základní příčinou vysokého krevního tlaku je zvýšené namáhání arteriálních stěn kvůli nedostatku nepostradatelných živin v buňkách arteriálních hladkých svalů, vedoucí k zužování průměru artérie a zvyšování krevního tlaku. je K dispozici je velké množství klinických studií dokumentujících výhody použití nepatentovatelných stopových prvků, především aminokyseliny argininu a hořčíku. Tyto napraví výchozí nedostatek v miliónech buněk cévních stěn, které se uvolní a se zvětšujícím se průměrem cév dojde k opětovné normalizaci krevního tlaku,
Farmaceutické drogy prodávané k ošetření vysokého krevního tlaku se opět záměrně zaměřují jen na ošetření symptomů. Například, beta-blokátory redukující počet srdečních tepů a diuretika zmenšující krevní objem. Tyto farmaceutické drogy záměrně obcházejí odstranění "křeči" v cévních stěnách, která je základní příčinou vysokého krevního tlaku. Zatímco vědomě obcházejí vyléčení onemocnění, mají dlouhodobé škodlivé vedlejší účinky, potenciálně vyvolávající velké množství nových onemocnění a tím poptávku po nových lécích.
Přímým důsledkem tohoto postupu obviněných zůstává po celém světě několik set miliónů nevyléčených pacientů s vysokým krevním tlakem a počtu jejich obětí každodenně přibývá.

1.1.3. Selhání srdce
Základní příčinou srdečních selhání je nedostatek buněčných biokatalyzátorů, určitých vitamínů, minerálů, carnitinu, koenzymu Q10 a dalších bioenergetických nosičů v miliónech svalových buněk srdce. To má za následek oslabení čerpací funkce srdce a hromadění vody v těle.
Farmaceutické přístupy vědomě ignorují tuto skutečnost a soustřeďují se opět jen na symptomy. Diuretika prodávaná k zabránění selháním srdce vylučují nejen v těle nahromaděnou vodu, ale vypláchnou i vitamíny, minerály a další ve vodě rozpustné nosiče bioenergie. Farmaceutické drogy prodávané proti selhání srdce tudíž toto onemocnění ve skutečnosti zhoršují a mají na svědomí omezené životní očekávání pacientů se srdečními vadami, jakmile je nasazena léčba diuretiky.
Zatímco úmyslně obcházejí léčení příčin onemocnění, tyto farmaceutické drogy odplaví z těla podstatné živiny, čímž zhorší výchozí příčinu onemocnění. V přímém důsledku tohoto postupu obviněných zůstává celosvětově nevyléčeno a nakonec předčasně zemře přes sto miliónů pacientů se srdečními vadami.

1.1.4. Nepravidelný srdeční tep
Základní příčinou nepravidelného pulsu je nedostatek stopových prvků, vitamínů, minerálů, ubiquinonu (koenzym Q 10) a dalších nosičů bioenergie v miliónech elektrických svalových buněk srdce. Toto má za následek narušení vytváření nebo přenosu elektrických impulsů potřebných pro normální srdeční tep. Nedávná dvojitá slepá studie kontrolovaná placebem jednoznačné prokázala, že terapeutické použití stopových prvků je efektivní, spolehlivé a skýtá způsob jak obnovit výchozí zdravé podmínky při nepravidelném tlukotu srdce.
V kontrastu s tím, farmaceutický přístup k léčení nepravidelného srdečního tepu tyto skutečnosti vědomě ignoruje a místo toho se zaměřuje jen na symptomy. Drogy prodávané k upravení této poruchy mnohdy nepravidelný srdeční tep zhorší, způsobí srdeční zástavu a předčasné úmrtí pacientů.
Před desetiletím spisovatel Thomas Moore v knize "Deadly Medicine" zdokumentoval případ, kdy jedna z nových tříd léků proti arytmii přivodila jen v USA větší počet úmrtí, než bylo US ztrát na životech ve vietnamské válce. Přímým důsledkem těchto postupů obviněných je, že celosvětově zůstává nevyléčeno přes sto milionů pacientů se srdeční arytmií a počtu jejich obětí každodenně přibývá.

1.1.5. Rakovina
Rakovina byla ještě donedávna považovaná za rozsudek smrti. Nedávné pokroky v přirozené buněčné medicíně to ale podstatně změnily. Nyní už je očividné, že rovněž v případě této choroby byl lékařský výzkum nepatentovatelných terapií vědomě zanedbáván a obviněnými vyloučen ve prospěch neúčinných drog, které epidemii rakoviny, jednoho z jejich nejlukrativnějších obchodů, umožnily pokračovat. Kvůli mimořádnému rozsahu a dopadu těchto zločinů, spáchaných obviněnými v souvislosti s epidemií rakoviny, si je prezentujeme ve větších podrobnostech.
Skutečnost, že se všechny typy rakoviny rozšiřují v těle stejným způsobem: za využití trávících enzymů - kolagenů (collagenázy, metalloproteinázy), je vědecký fakt. Tyto enzymy lze blokovat, a tím zabránit rozšíření rakovinných buněk, terapeutickým použitím přirozené aminokyseliny, lysinu, a to zejména společně s jiným, rovněž nepatentovatelným stopovým prvkem. na tento léčebný přístup reagují všechny druhy doposud studované rakoviny, včetně rakoviny prsu, prostaty, karcinomů, rakoviny plic, rakoviny kůže, fibroblastomů, synoviální rakoviny a všech dalších forem nádorů.
Jediným důvodem proč tento zásadní objev nebyl v medicíně dále prozkoumán a celosvětově použit k vyléčení pacientů postižených rakovinou je skutečnost, že tyto substance nejsou patentovatelné, a proto docilují jen nízkých tržních marží.Ještě mnohem důležitější ale je, že jakékoli efektivní potírání libovolného onemocnění nakonec povede k jeho vymýcení - a tím i k zániku mnohatriliónového dolarového trhu s farmaceutickými drogami.
Farmaceutické drogy prodávané pacientům trpícím rakovinou jsou obzvlášť podvodné a zlovolné. Pod záminkou ošetřování rakoviny jsou pacientům pod krycím názvem "chemoterapie" aplikovány toxické substance, včetně derivátů yperitu. Skutečnost, že tyto toxické směsi zničí také miliony jejich zdravých tělesných buněk je vědomě zakalkulována.
Se znalostí těchto skutečností, byly tedy vědomě vzaty v úvahu následující důsledky: rakovina v první řadě zůstane celosvětovou epidemií, poskytující výnosnou bázi dlouhodobému obchodu vynášejícímu trilióny dolarů. Za druhé, soustavná aplikace toxických prostředků formou chemoterapie vyvolává u rakovinových pacientů přijímajících tyto toxické substance epidemii nových chorob.
V důsledku této strategie je produkce farmaceutických drog pro ošetřování nebezpečných vedlejších účinků chemoterapeutických léčiv - včetně infekcí, zánětů, krvácení, selhání různých orgánů, atd. - ještě lukrativnější než obchod se samotnými chemoterapeutiky. Obvinění tudíž aplikují organizovaný podvodný postup ke škodě stovek milionům rakovinových pacientů s jediným úmyslem: jde o jejich finanční obohacení.

1.1.6. AIDS a další infekční nemoci
V přístupu k jedné z nejvražednějších epidemií v lidské historii, AIDS, je aplikováno podobné, promyšlené podvodné schéma. Vědecké studie již 10 před lety ukázaly, že vitamin C může snížit schopnost replikace HIV-viru o více než 99%. Tento fakt obvinění dobře znají už přes deset let.
Obvinění prokazatelně záměrně ignorovali a obešli tento spolehlivý, nicméně nepatentovatelný, léčebný postup a vyvinuli proti AIDS patentované drogy s těžkými vedlejšími účinky. Navíc jsou tato léčiva kvůli přemrštěným licenčním poplatkům nedostupná velké většině lidí na této planetě. Obvinění jsou vinni ohrožením životů a zapříčiněním smrti stovek miliónů lidí v Africe, Jižní Americe, Asii a všech ostatních regionech světa v důsledku jejich zločinného obchodního plánu.
Obdobným způsobem bojkotují informaci, že jediným a nejdůležitějším opatřením zvyšujícím imunitu vůči infekčním onemocněním je optimální přísun vitamínů B6, B12, kyseliny listové a určitých dalších nepostradatelných živin. Vědecky podloženou skutečností je, že tyto biokatalyzátory buněčného metabolismu zvyšují produkci leukocytů, které jsou hlavní zbraní našeho těla vůči libovolné infekci. Systematickým zadržováním této informace, obzvlášť stovkám miliónů dětí a dospělých v rozvojovém světě, farmaceutický průmysl vědomě ohrozil životy stovek milionů lidí v těchto oblastech. Všichni obvinění ví, že v těchto oblastech světa si sotva kdo může dovolit léčbu jejich farmaky a zemře.
Zadržování životně důležitých informací o přirozených nepatentovatelných alternativách, sloužících k prevenci a potírání infekčních onemocnění, vede nejen k zbytečnému úmrtí milionů lidí, ale také ke krachu ekonomik mnoha rozvojových zemí. Přímým důsledkem je další dramatické zhoršování již existující nerovnováhy nynější světové ekonomiky. Tyto země jsou vědomě hnány do konfliktu, v němž mohou jen prohrát.

1.1.7. Ostatní nemoci
Zdravotním problémem stejně tak nepřestávají být i jiná, degenerativní, zánětlivá, infekční a mnoho jiných současných nejběžnějších onemocnění, protože je obvinění definovali a ochraňují jako tržiště svého zločinného "obchodu s nemocemi".

1.2. DOKLADY O KRIMINÁLNÍCH OBCHODNÍCH PRAKTIKÁCH OBVINĚNÝCH
1.2.1 Úmyslná expanze chorob a vyvolávání nových onemocnění u pacientů za účelem rozšíření trhu s farmaceutickými drogami
Pro rozšíření odbytu jsou obviněnými vyráběny a po zralé úvaze i přes známé škodlivé vedlejší účinky prodávány níže uvedené skupiny léků. Tímto zločinným jednáním obvinění pod záminkou boje proti stávajícím vědomě vyvolávají nová onemocnění. Okolnost, že nové nemoci vyvolané vedlejšími účinky těchto drog se projeví až po mnoha letech je využívána jako dodatečné krytí této záludné praxe.
Drogy snižující hladinu cholesterolu, obzvlášť statiny a fibráty, jsou ve velkém prodávány pod záminkou prevence kardiovaskulárních chorob. Je známo, že tyto léky, v dávkách běžně podávaných miliónům pacientů na celém světě, indukují rakovinu.
Chemoterapeutické drogy k údajné léčbě rakoviny. Ve skutečnosti vyvolávají sérii těžkých vedlejších účinků, z nichž nejobvyklejším je spuštění nové rakoviny. Komplexní zločinné marketingové schéma spojené s chemoterapií může fungovat jen proto, že obvinění označili rakovinu za rozsudek smrti - a dokonce už i pár měsíců přežívání pacienta na chemoterapii je obviněnými prodáváno jako senzační úspěch.
Aspirin je hromadně prodáván pod falešnou záminkou prevence proti infarktům a mrtvicím, přičemž je známo, že dlouhodobé užívání tohoto léku je příčinou destrukce kolagenů, a proto postupně zvyšuje riziko infarktů a mrtvičných záchvatů, včetně jiných onemocnění, jako žaludečních vředů a krvácení do žaludku.
Protizánětlivé léky jsou užívány proti bolestem a zánětům, například při artritidě. Avšak mnohé z těchto léků ničí pojivovou tkáň, například v kloubech. Tyto léky při dlouhodobém užívání zdravotní problémy spíše zhorší, než aby je léčily.
Calcium antagonists jsou hromadně prodávány pod falešnou záminkou léčení vysokého krevního tlaku a prevence infarktů, přičemž dlouhodobé užívání tyto léků je naopak známou příčinou růstu počtu infarktů, mrtvic a dalších onemocnění.
Estrogen a další hormonální léky jsou masově prodávány pod falešnou záminkou prevence řídnutí kostí (osteroporézy) a předcházení srdečním vadám, i když je známo, že dlouhodobé užívání těchto přípravků u více než 30% žen, které je berou, vyvolá rakovinu. Obzvlášť častými formami vyvolanými těmito léky jsou na hormonech závislé rakoviny, jako například rakovina prsu a dělohy.
Trankvilizátory a antidepresiva. Další mechanismus, jímž obvinění systematicky rozvíjejí své trhy, je úmyslné vyvolávání návyku za účelem zvýšení prodeje léků. Je známo, že mnoho uklidňujících prostředků a antidepresiv, včetně rozšířeného diazepamu ("Valium") vyvolává návyk a závislost. Za účelem další expanze globálního prodeje těchto drog je obvinění je dokonce propagují na celostránkových reklamách v běžně dostupných, neodborných časopisech.
Ostatní farmaceutické drogy. Poté, co se patentovatelnost stala nutným předpokladem farmaceutického investičního obchodu obsahují typické farmaceutické drogy syntetické molekuly, toxické pro lidské tělo. Pro téměř všechny léky platí stejný podvodný obchodní princip - vyvolají krátkodobé zmírnění příznaků, zatímco současně působí škody, čímž pozvolna vytvářejí nové nemoci jako budoucí základ trhu pro další nové léky.

1.3. Nové choroby uváděné na trh rozšiřováním patentovaných léků
Obvinění při uskutečňování svých zločinů vědomě rozšiřují poptávku po svých současných farmaceutických drogách vymýšlením nových zdravotních stavů a podmínek, při nichž doporučují použití léků, které předtím byly určeny k léčbě jiné nemoci. Jako hlavní důkaz uvádíme dva následující význačné příklady:
Tabletky proti bolení hlavy údajně bránící onemocněním srdce. Aspirin, původně vyvinutý jako prášek proti bolení hlavy a úlevě při bolestech obecně, je nyní obviněnými masově prodáván a doporučován k dlouhodobému užívání dokonce i zdravým jedincům pod záminkou prevence a ošetření onemocnění srdce a dalších těžkých zdravotních stavů.
Antibiotika údajně potírající koronární onemocnění srdce. Za účelem rozšířit globální prodej svých antibiotik obvinění vytvořili a celosvětově rozšířili takzvanou "bakteriální teorii" infarktu. Bez jakéhokoliv klinického důkazu naznačujícího, že chlamydia či jiné bakterie skutečně způsobuje aterosklerózu a infarkty, obvinění zločinně propagují všeobecné užívání antibiotik i zdravými jedinci pod falešnou záminkou prevence infarktu.
Toto je jen několik příkladů praktik sloužících obviněným k soustavnému rozšiřování prodeje jejich léků a vyvolání dalších onemocnění. Toto marketingové schéma není výjimkou, ale pravidlem. Seznam zločinů spáchaných v této souvislosti bude novelizován a doplněn během dalšího vyšetřování.

1.4. Zločiny spojené se systematickou infiltrací různých částí společnosti za účelem snadnějšího provádění shora uvedených a dalších zločinů
Obvinění systematicky a promyšleně infiltrovali medicínu a zdravotnictví většiny zemí světa za účelem vytvoření finanční a jiných závislostí, aby mohli vést svůj "obchod s chorobami" a dopouštět se dalších zločinů. Lékařský výzkum neprobíhá primárně proto, aby byly objeveny nejefektivnější, nejbezpečnější a zdraví nejprospěšnější léčebné postupy proti nějaké chorobě. Je prováděn s cílem rozpoznat choroby s největším potenciálním trhem, na němž výrobci léků mohou vytvořit co nejvyšší zisky. V uplynulých desetiletích obvinění v rámci své strategie z programů výuky na lékařských fakultách systematicky vyloučili poznatky o efektivních, avšak nepatentovatelných přirozených terapiích. Byly záměrně vytvořeny generace lékařů s malými nebo vůbec žádnými znalostmi životně důležitých zdravotních výhod těchto přirozených terapií. Terapeutické vzdělávání na lékařských fakultách zároveň přešlo do rukou nedávno vytvořených oddělení farmakologie. V důsledku této desetiletí probíhající praxe absolventi opouštějí lékařské fakulty jako dobře vycvičení prodavači farmaceutického "obchodu s chorobami". Za účelem zamaskování této strategie jsou patentované drogy zpodobňovány jako "vědecká" a dokonce "etická léčiva", zatím co nepatentovatelné přirozené terapie diskreditují jako "nevědecké".
Obvinění podobným způsobem, vytvářením finančních a dalších závislostí, celosvětově systematicky a promyšleně infiltrovali hromadné sdělovací prostředky, jejichž pomocí šíří klamné a falešné informace, za nimiž mohou skrýt své zločinecké praktiky, propagovat "obchod s chorobami" a dopouštět se tak nových zločinů.
Obvinění úmyslně a systematicky zneužívají legislativních a politických systémů většiny států k prosazování zákonů a nařízení a prosazování dalších opatření s úmyslem dále rozšířit prodej neúčinných, nebezpečných, ale velmi lukrativních farmaceutických drog. Obvinění zneužili svého politického vlivu k vynucení právních předpisů, které jim dovolují přivlastnit si trilióny dolarů pod zástěrkou "zdravotního pojištění" a jiných veřejných i soukromých zdravotních fondů. V rámci takto podporovaného podvodného "obchodu s chorobami" vybírají peníze tak, že po jednotlivcích, společnostech a vládách po celém světě vyžadují platby za své neúčinné a zhoubné terapie. Takto obvinění zajistili enormní zisky farmaceutickému průmyslu a působí zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovkám miliónů lidí.
Obvinění za účelem páchání svých zločinů proti lidskosti promyšleně a systematicky infiltrovali a zneužili Evropský parlament a další regionální a mezinárodní orgány, včetně institucí Spojených národů, Světové zdravotnické organizace (WHO), Organizace pro potraviny a zemědělství (FAO) a dalších národních a mezinárodních politických sborů.

1.5. Zločiny spojené se systematickým blokováním účinných nepatentovatelných zdravotních postupů a opatření
Obvinění se za účelem ochrany svých podvodných investičních obchodů s chorobami pokoušeli o celosvětové vyloučení dosažitelnosti nepatentovatelných přirozených terapií. K dosažení tohoto cíle použili několika strategických opatření:

1. Zadržování životně důležitých informací o nepatentovatelných přirozených terapiích. Obvinění před milióny lidí vědomě a systematicky utajili a blokují pro zdraví zásadní informaci, že lidské tělo neumí produkovat vlastní vitamin C (kyselinu L-askorbovou). Kvůli této neznalosti téměř všichni lidé trpí nedostatkem vitamínu C a mají sklon ke kardiovaskulárním a dalším onemocněním. Obvinění miliónům lidí neposkytli a systematicky a cílevědomě blokují elementární zdravotní informaci, že lidské tělo nevytváří přirozenou aminokyselinu - lysin. Na základě této neznalosti téměř všichni lidé trpí nedostatkem lysinu a jsou náchylní na rakovinu a další nemoci. Obvinění tedy tímto postupem záměrně působí další zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovek milionů lidí.

2. Veřejné zlehčování významu nepatentovatelných přirozených terapií. Obvinění svévolně a systematicky klamou veřejnost šířením falešných, matoucích a smyšlených zpráv zlehčujících nepatentovatelné zdravotní terapie s cílem zaštítit a rozšířit svůj "obchod s chorobami" závislý na patentovaných drogách a dopouštět se dalších zločinů. Tímto obvinění úmyslně působí další zbytečné utrpení a předčasnou smrt stovek milionů lidí.
 
3. Šíření zdravotních informací souvisejících s nepatentovatelnými přirozenými terapiemi je stavěno mimo zákon. Obvinění se vědomě pokoušejí zneužít svého politického vlivu při pokusech o dosazení zákonů s působností na národních, jakož i mezinárodní úrovni, které by v podstatě postavily mimo zákon šíření informací o preventivních a léčebných postupech v souvislosti s nepatentovatelnými přirozenými terapiemi. Tato legislativní iniciativa usiluje o dosazení libovolně nízké "horní hranice" financování těchto přirozených a bezpečných terapií, což je další krok ve snaze zabránit jejich využívání jako přirozených léčebných prostředků. Pokusy o zneužití "Codex Alimentarius Commission" Spojených národů se obvinění dokonce pokusili vnutit podobné zákony všem členským zemím OSN - to znamená dosáhnout jejich celosvětové platnosti.

Výtažky byly převzaty z dokumentů:
This complaint is submitted to the International Criminal Court by Matthias Rath MD and others on behalf of the people of the world The Hague, June 14, 2003
To the prosecutor of the International Criminal Court, Senator Louis Moreno-Ocampo, c/o International Court, Maanweg 174 NL-2516 AB Den Haag/The Hague
úplný text: http://www.laleva.cc/The_Hague/hague_complaint.pdf
http://www4.dr-rath-foundation.org/THE_FOUNDATION/About_Dr_Matthias_Rath/dr_rath.htm




MUDr. Matthias Rath se narodil v roce 1955 ve Stuttgartu v Německu. Po ukončení lékařské fakulty  pracoval jako lékař a výzkumník na klinice Univerzity v Hamburku, a v Německém Kardio Centru v Berlíně.  Svůj výzkum zaměřil na příčiny arteriosklerózy a kardiovaskulární nemoci.
V roce 1987, MUDr. Rath objevil souvislost mezi nedostatkem vitamínu C a novým rizikovým faktorem  nemocí srdce - lipoproteinem. Po publikování těchto výzkumných poznatků v American Heart Association Journal “Arteriosclerosis,” MUDr. Rath přijal nabídku připojit se k dvojnásobnému laureátu Nobelovy ceny Linusovi  Paulingovi a v roce 1990 odešel do USA aby se stál prvním ředitelem kardiovaskulárního výzkumu v Ústavu Linuse Paulinga v Palo Alte v Kalifornii. MUDr. Rath pracoval spolu s  tímto laureátem Nobelovy ceny v různých oblastech výzkumu výživy. Oba vědci se sblížili, stali se osobními přáteli, kteří sdíleli obecné humanistické hodnoty, včetně jejich odhodlání pro mír a spravedlnost. V roce 1994, krátce před svou smrtí Linus Pauling prohlásil: “Nepochybuji o tom, že jsem přemýšlel o MUDr. Rathovi jako o mém nástupci.”

Dnes  MUDr. Rath vede Výzkumný a vývojový ústav výživy a buněčné medicíny. Jeho ústav řídí základní výzkum a klinické studie k vědeckému dokumentování prospěchu mikroživin pro zdraví v boji proti velkému množství nemocí. MUDr. Rath je zakladatelem vědeckého pojetí buněčné medicíny, systematického uvedení biochemické znalosti role mikroživin do klinického lékařství jako biokatalyzátorů ve velkém množství metabolických reakcí v buněčné úrovni.

Aplikováním těchto vědeckých poznatků v boji proti nemocem, on a jeho výzkumná skupina poznali, že společným předpokladem a primární příčinou je chronický nedostatek mikroživin u následujících nemocí:
  •     Arterioskleróza (příčina srdečního onemocnění a mrtvice)
  •     Vysoký krevní tlak
  •     Selhání srdce
  •     Nepravidelný tlukot srdce
  •     Diabetické oběhové problémy
  •     Osteoporóza
  •     Mnoho forem rakoviny
  •     Selhání imunity jako předpoklad palety infekčních chorob, včetně AIDSu
MUDr. Rath je členem NewYorské akademie věd, Americké asociace srdce a jiných vědeckých organizací. Jeho populárně vědeckých knih “Proč zvířata nedostanou infarkty – ale lidé ano” a “Rakovina” se prodalo několik miliónů výtisků v desíti jazycích.

Bojování lékařskými významnými objevy proti existujícím zájmům a dogmatům je jako plavba na oceánu,” říká MUDr. Rath, “vítr, který zavane do vaši tváře se stane vaším kompasem.” A dodává: “Nemusíte být univerzitní profesor nebo laureát Nobelovy ceny; abyste si spočítal, že infarkty, mrtvice, rakoviny a mnoho ostatních chorob budou v budoucnosti v podstatě neznámé.”  

MUDr. Rath je celosvětově vyhlášeným obhájcem práv pacientů a volného přístupu k přirozenému zdraví. Jeho obhajoba je nástrojem v předcházení globálnímu zákazu přírodních zdravotních terapií ve prospěch farmaceutického průmyslu. Aby ochránili jejich celosvětový trh patentovaných léků, tento průmysl hledá globální zákaz preventivních a léčebných zdravotních informací ve vztahu k přírodním nepatentovatelným léčebným postupům tím, že zneužívá  „Codex Alimentarius Commission” – mezinárodní normalizační organizaci, která se zabývá zpracováním norem a dalších dokumentů v oblasti potravin, které mají význam v mezinárodním obchodu s potravinami, zřízenou Spojenými národy.

Jako uznání jeho občanské odvahy proti farmaceutickým zájmům a jeho úsilí ve prospěch lidí světa, obdržel v roce 2001 prestižní ocenění „ Cenu opory svobody“ od Americké lékařské asociace prevence.

Jeho závazek ke světovému míru a sociální spravedlnosti vyvrcholil založením Nadace Zdraví MUDr. Ratha v roce 2002. Tato nezisková organizace podporuje široké spektrum aktivit na poli lidského zdraví, sociální spravedlnost a – nejdůležitější - v  zachování míru. V tomto úsilí MUDr. Rath vidí práci jeho Nadace jako pokračování  myšlenek laureátů Nobelových cen míru  jako Linuse Paulinga, Alberta Schweitzera, Martina Luthera Kinga Jr. a Nelsona Mandely.

MUDr. Rath vyšel ze skromného zázemí. Jeho rodiče byli farmáři v jižním Německu, kteří přenesli humanistické hodnoty na své děti. “Tyto hodnoty,” říká  MUDr. Rath, “jsou pro mne stále hnací sílou. Můj život je příkladem toho, že nemusíte být narozen jako privilegovaný člověk, abyste mohl přispět k lepšímu světu.”

Rakovina-konec jedné nemoci lidstva

Vystoupení MUDr. Matthiase Ratha v Berlíně - reálný pohled na současnou a budoucí léčbu rakoviny - éra regulace buněk, konec chemo a radioterapie (slovenské titulky). Videozáznam níže.
Dr. Matthias Rath objevil hlavní mechanismus pro kontrolu rakoviny pomocí specifických mikrovýživných látek. Tím se však automaticky stal terčem útoků lobby farmakartelu, protože jeho terapii a účinné látky si farmakartel nemůže patentovat.

Tato přednáška, která odezněla na podzim v roce 2011 v Berlíně, může otřást Vašim náhledem na "dobrý" farmaceutický průmysl, který jakoby neúnavně hledá prostředky k léčbě nemocí. Do jisté míry ano, ale pouze pokud se tyto prostředky dají patentovat. Pouze pokud na tom mohou vydělat. A pokud někdo přijde na to, že nějaká přírodní látka, například vitamín C dokáže obalit nádor, aby nemetastázoval, dělají vše proto, abyste se tyto informace nedozvěděli, a když už, aby jejich autora zesměšnili a jeho práci bagatelizovali. Proč? Neboť na takovém léku se nemohou napakovat.

Zkoušeli dr. Ratha umlčet právníky. To se jim však za 19 let nepodařilo. Proč? Neboť má pravdu. Množství vědeckých publikací, včetně klinických zkoušek, potvrzuje účinnost buněčných vitálních látek zkoumaných výzkumným ústavem dr. Ratha v boji proti rakovině. Skoro všechny velké výzkumné ústavy a univerzity v současnosti provádějí příslušné klinické studie s přírodními mikrovýživnými látkami.

Pokud si najděte na tuto přednášku čas necelé 2 hodiny, pochopíte to, s čím si farma-doktoři dodnes nevědí rady - klíčový mechanismus šíření rakoviny - a jak zabránit metastazování.

V druhé části přednášky se dozvíte děsivé pozadí chemoterapeutik. Říkají vám něco bojové chemické látky jako yperit? Víte že nacističtí bossové připravili model současné EU? A že po 2. světové válce si IG Farben rozebraly chamtivé klany Rockerfellerovců a Rothschildů? Poté se není co divit, že farmaceutické firmy se chovají tak bezohledně a nečestně.

Epocha otravy a ničení buněk chemoterapií a ozařováním se však chýlí ke konci. Přichází nová epocha zdolávání rakoviny: Začala epocha regulace buněk - medicínsky přelom, který jednou provždy ukončí tragédii epidemie rakoviny.

Pochopitelně nezastupitelnou roli sehrává prevence a případná včasná detekce.
Viewing all 89 articles
Browse latest View live